Yerel Güç gazetesi olarak muhtarlarımızı dinlemeye devam ediyoruz. Bu gün Ödemiş Akıncılar Mahallesi Muhtarı Erol Şen ile birlikte Akıncılar Mahallesinde ve Ödemiş’te gündeme getirilmesi gereken sıkıntıları ve çözümlerini konuştuk.

Vatandaşlardan en çok hangi konularda şikâyet alıyorsunuz?

Son dönemlerde vatandaşlardan en çok aldığım şikâyet, belediye birimlerinin dağılması konusunda. Özellikle yaşlı vatandaşlarımız, belediye birimlerinin tam olarak nerede ve nasıl hizmet verdiğini bilmiyor. Yeni bir belediye binasının kısa sürede Ödemiş’e kazandırılması şart. Bu konuda çalışmaları hızlandırmamız gerekiyor.

Mahallenizde Belediye’nin yürüttüğü çalışmaları nasıl buluyorsunuz?

Belediye çalışmalarını yeterli buluyorum ama zaman zaman aksaklıklar oluyor. Özellikle çöpler konusunda. Onlar da büyük ilçe olmanın getirdikleri olsa gerek. Bizler çalışmalar hakkında gelen sıkıntıları gerekli birimlere ileterek çözülmesi konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Mahalle sakinlerinize iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Akıncılar Mahallesi olarak Ödemiş’in merkezinde olan bir mahalleyiz. Ben buradan mahalle sakinlerimize ve mahallemizden geçen vatandaşlarımızı çöp konusunda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Özellikle mahallenin yoğun olduğu Cumartesi günü, herkes çöpünü kafasına göre istediği yere atıyor. İstediği yere koyuyor. Temiz bir Ödemiş, temiz bir Akıncılar Mahallesi olarak biraz daha çevre duyarlılığı göstermemiz gerekiyor.

Belediye birimlerine iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

Belediye birimlerine yine çöp konusunda iletmek istediğim bir mesaj var. Eskiden cumartesi pazarında pazarcılara çöp torbası dağıtılıyordu. Pazarcı çöplerini pazar sonrası o torbaya dolduruyordu. Pazarı temizleme çalışmaları kolay oluyordu. Şimdi belediye çöpçüleri pazar çöplerini toplamakta zorlanıyor. Çöpler her tarafa dağılıyor. Toplaması zor oluyor. Belediye temizlik işleri birimi, eskiden yapıldığı gibi yine pazarcılara çöp torbası dağıtsın.

Sizce Ödemiş’te şu anda en büyük sorun nedir sorumuza diğer röportajlarda olduğu gibi Akıncılar Mahallesi Muhtarı Erol Şen’de aynı yanıtı verdi.

İşsizliğin ilçemizde büyük sıkıntılardan birisi olduğunu düşünüyorum. Bu konuda acil çözümler üretilmesi gerekiyor. Muhtarlığa dahi bu konuda kaç tane vatandaşımız geliyor şikâyette bulunuyor. Ödemiş’in nüfusunu Ödemiş’te tutmalıyız. Bunun için gençlerimize yeni iş imkânları üretmemiz gerekiyor.