YEREL GÜÇ / BUSE BAĞCI

Trendyol Ege Bölge Satış ve İş Geliştirme Yöneticileri Ahmet Çağatay Arslan ve Türkiz Orçun Yıldırım’ın sunumlarıyla E-Ticaret Bilgilendirme Semineri vatandaşlar tarafından ilgi gördü.
Seminerde konunun uzmanları tarafından Trendyol e-ticaret platformunda mağaza açma koşulları, görünürlük kazanma yolları, mağazaya ziyaretçi çekme yöntemleri ile Trendyol’un sunduğu avantajlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Seminerde, kadın girişimciler ile kadın kooperatiflerine verilen üyelik fırsatlarının detaylarını aktarılırken, katılımcıların platforma katılım şartları, iade koşulları, güvenlik hususları, sitede hesabı bulunan işletmelerin algoritma açısından öne çıkmak için yapmaları gerekenler, Trendyol destek hatları ve müşteri yorumlarının önemi hakkındaki sorularını da cevaplandırıldı.


Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim Surav, “Günümüzde e-ticaret platformları üzerinden yapılan satışlar, firmaların geniş kitlelere ulaşmasında en etkin yöntem. Özellikle kadın girişimcilerimiz, küçük girişimciler bu platformlar aracılığıyla geniş kitlelere ulaşarak, ticaret ağlarını genişletiyorlar.  E-ticaret platformları da kendi portföylerini genişletmek amacıyla ve kurumsal stratejileri çerçevesinde kadın girişimcilere ya da yöresel ürün üreticilerine çeşitli fırsatlar sunuyorlar. Dijital mecraların günümüz ticari hayatındaki öneminin giderek arttığına dikkat çekerek, Oda olarak e-ticaret platformlarını ÖTO üyeleri ve girişimcilerle buluşturmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Katılımcıların sorularının da cevap bulduğu verimli bir seminer oldu. E-ticaretin gelişmesine yönelik faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.
Gelişen ve büyüyen yeniliklerle İnternet üzerinden satış tüm dünyada ticaret alışkanlıklarını değiştirdi. E-Ticaret hayatımızın olmazsa olmazlarından biri oldu. E-ticaret, yeni başlayanların, küçük işletmelerin ve büyük şirketlerin ürünlerini geniş ölçekte satmalarına ve dünya çapındaki müşterilere ulaşmalarına olanak tanımaktadır.

Editör: Tutku İç