YERELGÜÇ/SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Ödemiş Park kafe önünde başlayan Fener alayına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, CHP Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kaya Görgülü ve Ödemişli vatandaşlar katılırken, bazı vatandaşlarda ellerinde Türk Bayrakları ile fener alayı için yürüyenlere balkonlardan eşlik ettiler.

Ödemiş Park Kafe önünde başlayan Fener alayı sırasıyla Genevyolu, Salı Pazarı ve Ulus meydanında sona ererek Ulus Meydanında toplanan Ödemişliler önce DJ Uğur’un performansıyla coşarken, daha sonra sahneye Gökçe çıkarak birbirinden güzel şarkıları Ödemişlilerle birlikte söylediler.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Bugün bu meydanlara doldurduğunuz için Cumhuriyetimizin 99. Yılını büyük bir mutlulukla yaşadığınız için inanıyorum ki Mustafa Kemal’de sizi buradan mutlaka görüyordur. Cumhuriyetin emanet edildiği tüm gençler sevgili değerli kadınlarımız Cumhuriyetin bütün güzelliklerini doya doya yaşamayı diliyoruz. Sizden inanıyoruz bu yıl 99.uncusunu bu güzel gençlikle sizlerle kutluyoruz. Ama 100.yılında da inşallah daha mutlu bir şekilde doya doya kutlamak için ama eksiksiz bir şekilde inşallah tekrar buluşacağız. Biz öncelikle önce yurdumuzu kurtaran sonrada bizlere mutluluğu, geleceği, özgürlüğü için Cumhuriyetimizi kuran başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun aziz arkadaşlarına sevgili kahramanlarımız için de yürekten bir alkış rica ediyorum. Onların aziz hatıraları önünde sevgiliyle, minnetle bir kez daha onları yürekten anıyoruz. Ruhları şad olsun. Mekanları da yüreklerimiz olsun inşallah bu ülkenin güzel geleceği için bizler için toprağa düşen bölünmez bir bütünlük güzel bir vatan ve hiç inmeyecek bir Bayrak bırakan aziz şehitlerimize de yürekten alkışlıyorum. Onların aziz hatıraları önünde bir kez daha eğilelim üç gündür sürekli alanlarda kutluyoruz. Önce Konaklı, Ovakent sonra Birgi, Kaymakçı bugün Bademli ’ye ulaştık ve şimdi Ödemiş’te adetta final yapacağız. Daha sonra Kayaköy’de bu coşkuyu yaşayacağız. Ama bu güzel beraberliği sağlanmasında korunmasın da bizler için gerekli tüm önlemleri alan bizlerin huzurunu sağlayan özellikle emniyet güçlerimize, bekçilerimize ve Zabıtalarımıza da yürekten bir alkış rica ediyoruz. Onlarla daha güvenli bir şekilde Bayramımızı kutladık. Nice 99. Yıllara ve gelecek yılda da 100. Yıl da hep birlikte kutlamak üzere iyi eğlenceler diliyorum” dedi.