Geziye Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Belediye Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri Alper Kasap, Gökhan Güngör, Belediye İlgili Birim Müdürleri, Tire CHP İlçe Başkanı  Nejat Bozkurt, İYİ Parti İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt ve muhtarlar katıldı.

Geçtiğimiz salı gecesi 2 otobüs ile Tire’den yola çıkan kafile ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını gezdi.  Eski meclis gezisinin ardından geniş bir Ankara turu yapıldı.

BAŞKAN DURAN İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISINA KATILDI

Tireli Muhtarlar Ankara turu yaparken Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçerek burada İYİ Parti Grup toplantısına katıldı.

Başkan Duran grup toplantısı sonrası  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü. Akşener Başkan Duran ve muhtarları İYİ Parti Genel Merkezine davet etti.

MERAL AKŞENER’İ ZİYARET ETTİLER

Ankara turunu tamamlayan muhtarlar öğle yemeğinin ardından İYİ Parti Genel Merkez Binasına geçti. Burada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Başkan Duran ve muhtarları ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Muhtarlarımız ülkemizin en önemli insanları. Bir milletvekilinden daha fazla oy alarak seçilirler ve orada yaşayan her bir insanın yardımına koşar. Onlar seçilmiş hem milleti hem devleti temsil eden insanlardır. Bu ziyaret beni çok memnun etti. Belediye Başkanımızın çalışmalarını takip ediyoruz. Şu ana kadar gayet güzel gidiyor. Daha üstün hizmetleri yapacağına inanıyor başarılar diliyorum” dedi.

ANITKABİR’DE RESMİ TÖREN YAPILDI

Ankara turunun ardından Anıtkabir’e geçen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve beraberindeki heyet burada Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Aslanlı yolda muhtarlar ile yürüyen Başkan Duran, Saat 15:00’te düzenlenen resmi törenle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Çelenk töreninin ardından Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve beraberindeki muhtarlar Misakı Milli kulesine geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Başkan Duran deftere şunları yazdı, “Yüce Türk Milletinin Ulu Önderi, Başkomutanı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu fikir babamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Bugün benim en büyük eserim dediğin cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümü münasebetiyle Türkiye Cumhuriyeti Tire Belediye Başkanlığı olarak ilçemiz muhtarları ile birlikte huzurunuza geldik. Emanetinize, Cumhuriyetinize, ilke ve değerlerinize sonsuza kadar sahip çıkacağımıza, açtığınız yolda gösterdiğiniz hedefe durmadan yürüyeceğimize bir kez daha ant içiyoruz. Ne Mutlu Türk'üm Diyene. Saygı ve hürmetlerimle.”

CHP GENEL BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜLER

Anıtkabir töreninin ardından CHP Genel Merkezine geçen Başkan Duran ve beraberindeki heyet burada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık yarım saat süren bir toplantı yaptı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tirelilere selam yolladı.

MUHTARLARIMIZ BAŞIMIZIN TACI

Ankara gezisi sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “19 Ekim muhtarlar günü ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Kuruluş yıldönümü nedeni ile demokrasimizin mihenk taşları olan muhtarlarımıza bir Ankara gezisi tertip ettik. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak burada resmi törenle mozolesine çelenk bıraktık. Ardından Millet İttifakı Genel Başkanlarımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener hanımefendiyi ziyaret ettik. Güzel ve verimli bir gezi oldu. Amacımız yoğun iş temposundan bir günde olsa uzaklaşmak ve muhtarlarımızla birlikte olabilmek. Bizlere eşlik eden tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz büyük bir aileyiz hep birlikte güzel işlere imza atıyoruz. Biz çalışıyoruz Tire kazanıyor” dedi.