2013 yılında yapımına başlanan Küçük Menderes Havzasını İzmir'e duble yolla bağlayacak olan “Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Kiraz Yolu’nun Ödemiş Bölge Trafik-Yolüstü arası devam eden yol çalışması 2024 Mart ayı içerisinde yine dururken Demokrat Parti’den Ödemiş Belediye Başkan Adayı olan ve aldığı yüzde 20’lik oy ile Efeler Diyarı’nın sesi konumuna olan Dilek Acar Güleç, seçimi kazanamasa da Ödemiş adına yapılması gereken projelerin takipçi olacağını söylemişti. 

“BİTMESİNİ BEKLİYORUZ”
Seçime bir ay kala firmanın hak ediş alamadığı iddiası ile yol çalışmasının durdurulduğu bilgisini aldığını ifade ederek Güleç, “Yolun inşaat işini üstlenen firma yetkililerini defalarca aramamıza rağmen geri dönüş yapılmadı. İktidar yetkililerine bu yolun bir an önce bitirilmesi için göreve davet ediyorum. 2013 yılından bu yana devam eden yol çalışmalarının Torbalı-Bayındır ve Kaymakçı-Kiraz hattı bitirildi ancak Ödemiş Bölge Trafik ile Yolüstü Mahallesi arası çalışmalarının durması Ödemiş için yine büyük bir kayıp. Ödemiş karayolu bugün ticari açıdan en çok kullanılan yollar içerisinde, çok önceden bitmiş olması gerekirken yıl 2024 biz halen bu karayolun bitirilmesini bekliyoruz” dedi. 

ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULA GİDİYOR ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULA GİDİYOR


“ÇIKMAZ SOKAK OLDUK”
“Ödemiş çıkmaz sokak olmaktan ne zaman çıkacak” sorusunu yetkililere yönelten Güleç, “Her seçim dönemi bu söylem içerisinde olan hem iktidar hem de ana muhalefet yetkilileri bu konuda ciddi girişimlerde bulunmadı. Sadece seçim süreçlerinde sözler verildi ve sonrası ya geciktirildi ya da yerine getirilmedi. Her geçen yıl Ödemiş adına büyük bir kayıp. Bu zamana kadar yaptığımız haberler aracılığı ile Ödemişli’nin sesi olmuştuk Bundan sonra siyaset kulvarında yer alan biri olarak mücadelemi sürdüreceğim. Seçim döneminde verilen sözler ve vaatlerin hepsinin peşinde olacağımı tüm Ödemiş halkı bilsin isterim” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

Editör: Tutku İç