31 Mart Yerel Seçiminde Tire Belediye Başkanı seçilen Hayati Okuroğlu, Tire Adliyesinde meclis üyeleriyle birlikte mazbatasını alarak resmen göreve başladı. 

CHP Tire İlçe Başkanlığı’nda partilerle bir araya gelen Hayati Okuroğlu ve meclis üyeleri Tire Adliyesi’ne giderek mazbatalarını teslim aldılar.

Tire Adliyesi’nden yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na gelen Okuroğlu ve beraberindekiler, Atatürk anıtına sunulan çelenkin ardından İstiklal Marşı okudular.

Whatsapp Görsel 2024 04 05 Saat 17.30.01 153B7782

Cumhuriyet Meydanı’ndan Tire Belediye Bandosu eşliğinde yürüyerek belediye binasına geçen Hayati Okuroğlu, Belediyede kendisini karşılayan vatandaşlara ve belediye personeline hitaben bir konuşma yaptı. 

Okuroğlu ilk konuşmasında şunları söyledi, “Yola çıktığımız günden beri bizlerle birlikte olan değerli Tirelilere, değerli Tire İttifakı gönüllülerine sevgiler saygılar sunuyorum. Biz yola çıktığımız gün Tire İttifakı’nı kuracağımızı söyledik ve bunu hep birlikte başardık. Bugün de mazbata ve devir teslim törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar sükunet içerisinde bir seçim götürdük. Bugün de görüyorsunuz ki gayet sükunet içerisinde, saygı sevgi çerçevesinde bir törenle karşınızdayız. Bugün bizleri karşılayan bundan sonraki mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynama derdimiz yok. 60 gün önce belediyeyi ziyaret ettiğimizde de aynı şeyi söylemiştim ve bugün buradayız. Hepinize teşekkür ediyorum. Seçimler bir bayrak yarışıdır. Biz nasıl görevi bugün devralacaksak, biz de ileride teslimi yapacağız. Burası bizim malımız değildir. Tirelinindir.”

2019 yılında göreve geldiğinde belediye önünde yapılan devir teslim töreniyle görevi Tayfur Çiçek’ten devralan Salih Atakan Duran, devir teslim törenine katılmadı.

AK Parti’den Başkan Okuroğlu’na ziyaret AK Parti’den Başkan Okuroğlu’na ziyaret

Belediye önündeki konuşmanın ardından başkanlık makamına geçen Hayati Okuroğlu, burada tebrikleri kabul etti.
 

Editör: Tutku İç