Soyer , “Zor zamanlardan geçiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk bizlere ilham vermeye devam ediyor. Bu toprakların bereketinin zehirlenmesine izin vermeyeceğim. Kimse enseyi karartmasın, kimse moralini bozmasın biz yeteriz” ifadelerini kullandı.
Çaylı’da Atatürk Büstü ve Rahvan At Heykeli açıldı 
İzmir Büyükşehir Belediyesi sokak iyileştirme ve meydan düzenleme kapsamında Ödemiş’in Çaylı Mahallesinde Atatürk Büstü ve Rahvan At Heykeli törenle açıldı.
Törene İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı Tunç Soyer, KöyKoop Başkanı Neptün Soyer, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı  Feridun Yılmazlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi İdari Müdürler muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


KİMSE ENSEYİ KARARTMASIN BİZ YETERİZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı konuşmada ,“Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini açıyoruz. Onu unutturmaya çalışanlar, onu silmeye çalışanlar var oldukça biz  daha  çok yapacağız. Daha çok hatırlayacağız, daha çok hatırlatacağız. Mustafa Kemal Atatürk insanlık tarihinin en büyük liderlerinden birisidir.3,5 yıl işgal altında kalmış bu topraklardan bir lider çıkıyor. Yurtta Barış, dünyada barış diyerek bu coğrafyada sefaletin cehaletin zirve yaptığı dönemde modern çağdaş bir ülke kuruyor. Ne zaman enseyi karartırsanız açın Mustafa Kemal Atatürk’ün birkaç cümlesini okuyun. Karamsarlığı bir tarafa bırakacaksınız onun sözlerinde umudu göreceksiniz. O zor koşullar altında bu milleti ayağa kaldırmaya başardı. Zor zamanlardan geçiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk bizlere ilham vermeye devam ediyor. Bu toprakların bereketinin zehirlenmesine izin vermeyeceğim. Kimse enseyi karartmasın, kimse moralini bozmasın biz yeteriz” ifadelerini kullandı.


TÜM ÇABALARIMIZA KULAK VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş yaptığı konuşmada ,“Bizler Atatürk’ten miras aldığımız bu güzel topraklarda akıl ve bilimin rehberliğinde kentimizin ve bölgemizin gelişmesinin, bir hemşerimizin yaşadığı mahallede mutlu olması hayallini sizlerle birlikte gerçekleştirebiliyor olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu onurlu yolda bizim en büyük yol arkadaşımız her zaman olduğu gibi başta Tunç Soyer Başkanımız ve onun değerli ekibi oldu. Huzurlarınızda Tunç Soyer Başkanımıza değerli ekibimize ve tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, yürekten alkışlıyorum. İZTAŞIT bu çalışmanın en güzel örneğidir. Bölgemizde bütün mahallelerinin sorunlarını çözmek adına Kaymakçı Kooperatifi merkez ama diğer mahallerle birlikte bence en güzel işi başardılar. Değerli başkanımla yıllardır özlemle şarkısına uygun olarak üreticiyi koruma adına sizin ışığınız altında Kemerle Bozdağ’ı birleştirdik. Bunun amacı orada var olan ürünü kolaylıkla pazara ulaştırması ve alışveriş merkezine dönüştürülmesiydi. Sayın Başkanım yine sizin önderliğinizde karakılçık buğdayı topraklara yeniden dönüş yaptı ve bereketle buluştu. Süt kuzusu ile çocuklarımız buluştu. Önce sağlık deyip Eşrefpaşa Hastanesi ile birlikte sağlık birimimiz ortaklaşa çalışıyor. Turizm ne olacak, kent sadece topraktan tarımdan hayvancılıktan ibaret değil. Tarihi zenginliklerimiz var onlarında bir araya gelmesinde Gölcük göl kıyısının tamir edilmesi, Gölcük Oteli yine birlikte yapabilmek adına yola çıktık Turizme ve turizm odağındaki bu yola katkı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Efeler yolunda tamda kalbimde olan bir yerimiz bir bütün olarak Küçük Menderes’i buluşturma yönünde destekleriniz içinde çok teşekkür ediyoruz. Tüm çabalarımıza kulak verdiğiniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
ATAMIZA YAKIŞIR ŞEKİLDE ANITIMIZ VE HEYKELİMİZ OLDU
Çaylı Mahallesi Muhtarı İsmail Güçlü yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Geçen hafta Çarşamba günü ESHOT bünyesinde kontrolünde olan İZTAŞIT araçlarımıza başkanımızın katılımıyla start verildi ve hizmet vermeye başladı. 65 yaş üstündeki amcalarımız teyzelerimiz adına sizlere çok teşekkür ediyoruz. Anıtımız ve Atatürk Heykelimiz için Ödemiş ve İzmir Büyükşehir Belediyemize dilekçe ile başvurduğumuzda, bu dilekçelerimiz geriye çevrilmedi. Atamıza yakışır bir şekilde anıtımız ve heykelimiz oldu. Bu konuda her iki Belediyemizde teşekkür ediyorum. Başkanım sizleri burada yakalamışken birkaç isteğimiz olacak Fidan Sokak karayolu üzerinde yaşlılarımız, hastalarımız yola çıkamıyor bir tane ESHOT durağı istiyorlar. Koşu Yolu Caddesi No:7, Cansu Sokak Beydağ Karayolu üzerinde oraları da olmak üzere 3 tane ESHOT Durağı istiyoruz. Muhtarlık olarak yaklaşık 800 metre uzunluğunda 2015 yılında inşası yapılmış Taşkır mevkiinden dağlardan ve taşınmazlardan gelen yağmur suları yerleşim yeri içeresinden Gâvur Deresine dökülüyor. Uç noktasında çocuklara çocuk oyun parkları kurdurduk. Ödemiş Belediyesi fırında yaptı ama gelin görün ki yüklenici firma evlerin bağlantısını yanlış vermiş sivrisinek ve kokudan baş edemiyoruz. Bunun yapılmasına talep ediyoruz. Birde Kooperatif Başkanı olarak ta 419 parsel içerisinde yapılmış olan katı atığın altında yaklaşık 550 metre kare antibaktariyel tabanın ve kalın betonları yapılmış soğuk hava deposunun kooperatif bünyesinde çalıştırmak istiyoruz, burada patates tohumlarının Bozdağ Gölcük Ovasına gitmeden burada depolamak istiyoruz. 10850 metre kare taşınmamız var, oraya Kooperatif bünyesine almaya çalışıyoruz. Burada pazaryeri üreticiyle çiftçiyi buluşturmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyemizden talebimiz olacak, içerisinde kantarımız lokantamız, kasaphanemiz, kahvehanemiz olacak, 5-6 odalı pansiyonumuz olacak gelen misafirimizi orada ağırlayacağız. Taleplerimiz bu kadar Çaylı’ya geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Tutku İç