YEREL GÜÇ / BURCU TUNÇ 

Kahve Kafi, mobil kahve aracı ile Gölcük’te kahve severlere keyifli anlar yaşatıyor. Serin havada göl manzarası eşliğinde kahve içmek isteyenler Kahve Kafi'nin mobil kahve aracını tercih ediyor.

2 haftadan bu yana Gölcük’te bulunan araç göl kenarında belirli noktalarda sıcak ,soğuk kahveleri ve lezzetli atıştırmalıklarıyla kahve düşkünlerinin dikkatini çekiyor. Müşteriler, diledikleri kahveyi sipariş ederek ve Kahve Kafi kitaplarından birsini seçerek göl manzarasının keyfini çıkarabiliyor.

MİLLİ BAYRAMLARDA, FESTİVALLERDE, ÖZEL GÜNLERDE, EĞLENCELERDE ÖDEMİŞLİLERE HİZMET VERMEK İSTİYORUZ

İşletme sahibi Alpay Saygılıer Yerel Güç mikrofonlarına yaptığı açıklamada “Kahve Kafi Ödemiş‘te 4 yıldır hizmet vermekte. Sektörün ilklerindeniz. Kahve Kafi’yi açtıktan sonra mobil satış aracımız zaten bizim hayalimizdi. O hayali gerçekleştirdik. Bu sene nasip oldu. Ben ticaret yapmayı seviyorum, istihdam etmeyi seviyorum. Müteşebbislik içimde var babadan kalan bir şey . 15 günlük bir serüvenimiz var. Daha çok yeniyiz. Kahve Kafi, sadece bireysel müşterilere değil, organizasyonlara da hizmet veriyor.  Ödemişte bir özel okulun yıl sonu aktivitesi vardı oraya davet ettiler gittik. Bu tür aktivitelerde olacağız. Eğlencelerde olacağız. Milli bayramlarda, festivallerde, özel günlerde, eğlencelerde Ödemişlilere hizmet vermek istiyoruz. Kısacası Ödemişliler Kahve Kafi’yi her yerde görecekler. 15 günlük süre içerisinde çok güzel tepkilerle karşılaştık. İnsanlar bizi tebrik ediyor, teşekkür ediyor.  Duruyorlar fotoğraf çekiliyorlar. Bunlar da bizim hoşumuza gidiyor.  Kahvelerimizin kalitesini baristalarımız sayesinde zaten bütün Ödemiş biliyor. Sadece Ödemiş değil çevre ilçelerden de ulaşabildiğimiz herkese ulaşmaya çalışacağız. Bunun devamını getirmek adına buradayız “dedi.

ÖDEMİŞ’TE YANGIN ÖDEMİŞ’TE YANGIN

Barista Rıdvan Çelik “Çok güzel tepkiler alıyoruz. Biz de çok memnun kalıyoruz. Çok iyi tepkiler alıyoruz. Bizim açımızdan da farklı bir deneyim oldu.Bu gibi fikirleri  kahve festivallerine gittiğimiz zaman gördük. İyice araştırdık ,kendi aramızda değerlendirdik ve böyle bir sonuç ortaya çıktı. Müşterilerimizin tepkisi de çok iyi. Bu konumu beğendik ve aracı konumlandırdık. Kahveyi ,şurupları kaliteli kullanmak çok önemli. Biz de işletmemizde bunlara çok dikkat ediyoruz .Baristalarımızı  seçerken her  zaman alaylı olmasına dikkat ediyoruz. Bizim şubemize geldiklerinde tekrardan bir eğitimden geçiyorlar. Kış döneminde sıcak kahveler daha çok gidiyor tatlı ya da sert kahvelerden tercih ediyorlar. Tatlılardan  beyaz çikolatalı, karamelli ,vanilyalı ,normal çikolatalı bunlar çok tercih ediliyor. Yaz döneminde de fresh içeceklerimiz var, soğuk kahvelerimiz var.  Müşterilerimiz tabii ki bize de soruyorlar size has kahveleriniz var mı ? sizin önerebileceğiniz kahveler var mı ? diye tabii biz yardımcı oluyoruz ve memnun kalıyorlar. Kendi özel reçetelerimiz var. Onlardan da çok isteyen oluyor.  Bir baristanın en mutlu olduğu şey müşterisinin kahvesini baristaya bırakmasıdır. Tüm kahve severleri bekliyoruz“dedi.
 

Editör: Tutku İç