Ödemiş’in içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı için yatırımlarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Gerçekli’ye yeni bir sondaj kuyusu açtı. Sondaj kuyularının yanı sıra doğal kaynak sularının da şebekeye kazandırılması için çalışmalar sürüyor.
Merkezde ve kırsalda içmesuyu ve kanalizasyon sistemlerini daha dirençli hale getirmek için çalışan İZSU Genel Müdürlüğü, içmesuyu ve kullanma suyu ihtiyacının 1 adet kuyuyla karşılandığı Gerçekli Mahallesi’nde yaz aylarında artan su ihtiyacını karşılayabilmek için 1 adet daha sondaj kuyusu açtı. Mevcut kuyunun arızalanması durumunda Gerçekli’nin susuz kalmaması adına açılan ilave kuyunun sisteme dahil edilmesi için 500 metre iletim hattı oluşturulurken enerjilendirme çalışmaları için yaklaşık 500 metre de elektrik kablosu döşendi ve kuyu devreye alındı.

DOĞAL KAYNAK SULARI İLE ENERJİ TASARRUFU HEDEFİ
Gerçekli’nin içmesuyu ihtiyacının karşılanması için doğal kaynak suyu kullanımı için de çalışmalar sürüyor. Derin sondaj kuyularına ek olarak doğal kaynak suları da sisteme dahil edilerek kullanıma sunulacak. Yolüstü Mahallesi’nde olduğu gibi Gerçekli’de de kış aylarında tüketimin az olduğu dönemlerde sadece kaynak sularından besleme yapılarak enerji tasarrufu sağlanması hedefleniyor. 
İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü yetkilileri, “Sadece Ödemiş İlçe Merkezinde değil, tüm çevre mahallelerinde içerisinde bulunduğu yatırım programız var ve sırası ile tüm yatırımlar hayata geçirilecek ve İnsanlığın temel ihtiyacı olan suya kesintisiz ulaşımın sürdürülmesi için İZSU Genel Müdürlüğü olarak 7 gün 24 saat canla başla mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Editör: Tutku İç