YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

İYİ Parti 2023 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde Ödemiş’te 9 bin 17 oy topladı. 2024 Mali ve İdareler Yerel Seçimlerinde Ödemiş’te Belediye Başkan Adayı gösterilen Güven Kılıç ise bin 126 oy aldı.

Ödemiş İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Güven Kılıç’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde, “Siyasi hayatını, geleceğini, menfaatlerini, sağlama alma yolunu, birilerinin emrine girerek, her zaman var olma çabası bu zamanlarda salgın bir virüs gibi çoğalarak, ülke siyasetini zehirlemeye, kirletmeye devam etmektedir. Bugün siyasette olması gereken ve herkes tarafından kabul gören ama uygulama konusunda büyük bir kesimin tercih etmediği veya edemediği “dik duruş” konusuna değinmek istiyorum. “Dik duruş” sergilemenin iki türlü sonucu vardır. Ya kazanırsın, ya kaybedersin!… 
Tabi kaybetmeyi göze alacak baba yiğit varsa! Bir de her dönemin adamları vardır. Asıl tehlikeli olanlar ise bu tür insanlardır. Asla taraf olamazlar, dik duramazlar, herkese mavi boncuk dağıtır, gidene ağam gelene paşam deyip, kendi kervanlarını yürütmeye çalışırlar ve de sayıları hiç küçümsenmeyecek kadar da çoktur. Güç merkezi değiştikçe dönerler, fırıldak olurlar. Aslında siyaset bir gruba dahil olmak değil; asil bir duruşa sahip olmaktır. 
Halktan kopan, halka rağmen yürütülen siyaset asla başarıya ulaşmayacaktır. Bugün uğruna yıllardır canla başla emek verdiğim, İYİ Parti’den tüm aile fertlerim ve yol arkadaşlarıma istifa ettiğimi kamuoyuna belirtirim. 
Bu süreçte tanıdığım, herkese hakkımı helal ediyorum. Lakin İYİ Parti’de siyaset yapıp başka siyasi partilerin içinde yer alan parazitler hariç. Ne mutlu “inandığı değerleri” her şeyin üstünde tutanlara, Ne Mutlu Türküm Diyene!”

Halıcı Süt Ürünlerinden 1.yıla özel indirim Halıcı Süt Ürünlerinden 1.yıla özel indirim


Güven KILIÇ Kimdir?

1975’te Ödemiş’te doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ödemiş’te, lise eğitimini Ödemiş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, üniversite eğitimini ise Adana Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. İş hayatında pek çok faaliyette de bulunan Kılıç, 2018 yılında İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı olarak göreve başlayan Kılıç görevinden 2023 yılında belediye başkan adayı olmak için istifa etmiştir. Ödemiş’te İYİ Parti’den Belediye Başkan Adaylığını koymuştur. Ödemiş Salı Pazarı’nda bulunan Güven Et Galerisi’nde işletme sahipliği yapan Kılıç, evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Editör: Tutku İç