TUTULMALAR ÇOK ÖNEMLİ OLUP KADERSEL YÖN VERİRLER VE İRADE MUTLAKA ÖNEMLİDİR. FAKAT BAZI OLAYLAR İRADEMİZ DIŞINDA GERÇEKLEŞİR. EKİM AYI 2024’ÜN FRAGMANI OLACAKTIR. BUGÜN BAŞLATTIĞIMIZ DÜŞÜNCELER, PROJELER, PLANLAR 2024 YILINDA KARŞIMIZA ÇIKACAKTIR.

KOÇ BURCU

Ekim ayında işinizle ya da iş yerinizle yanıltıcı durumlar içerisinde kalabilirsiniz. Ekim’in 1. haftası uzun süreli ilişkiler ortaklaşa hareket etme ve anlaşmalar ön planda olabilir.9 Ekim tarihi itibariyle sağlığınız hakkında olumlu anlamda kararlar alabilirsiniz. Diyete başlama, sağlık kontrolü yaptırma gibi planları hayatınıza dâhil edebilirsiniz. 14 Ekim parçalı güneş tutulması ilişkilerimize vurgu yapacak. Evlilik, nişan, söz gibi durumlar yaşarken bugüne kadarki ilişkiler hakkındaki bakış açınız değişebilir. Ekim’in 3. haftası vergi kredi, miras ve nafaka alanlarınızda değişimler ve çözümler yaşanabilir. Ekim’in son haftası abartılı harcamalara dikkat.28 Ekimde parçalı ay tutulması ile son bir buçuk yıldır ne ektiyseniz onu biçeceksiniz.

BOĞA BURCU

Ekim başı dedikodular özel hayatınızla ilgili konuşmalar canınızı sıkabilir. Ekim’in ilk haftası iş yerinizdeki arkadaşlarınızın problemleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sağlıkla ilgili kontroller yaptırabilirsiniz. Ayrıca Venüs aşk ve çocuklar ile ilgili konuları düzenlemenize yardımcı olacaktır. Bu enerjileri kullansanız iyi olur.14 Ekim de oluşan güneş tutulması sağlıkla ve işinizle alakalı iletişimlerinizin hızlanmasına ve özel hayatınızla ilgili problemlerinizi çözmenize destek verecek gibi görünüyor. Ekim’in son haftasında rekabetten uzak durun ve tutabileceğiniz sözleri vermeye özen gösterin. 28 Ekimdeki parçalı ay tutulması ile son bir buçuk yılda yaşadıklarınızın sonuçlarıyla karşılaşacaksınız.

İKİZLER BURCU

Ekim ayında hobileriniz ve aşk ilişkilerinize çokça zaman ayıracağınız zaman olacak. Ekimin ilk haftası yanıltıcı etkiler altında olabilirsiniz. Eğitim ile ilgili konularınız hızlanabilir. Ekim’in ikinci haftası tadilat ile ilgili çalışmalara girişebilirsiniz. Yaşam alanınızda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ayrıca sağlık ve işyerinizle ilgili konular çokça gündeme gelebilir. 14 Ekim de parçalı güneş tutulması aşk evinizde gerçekleşecektir. Aşk ile ilgili verilmesi gereken kararlar gündemde, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Var olan ilişkinizi bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.22 Ekim itibari ile motivasyonunuz daha yüksek. İş ile ilgili sürprizler karşınıza çıkabilir.28 Ekimdeki parçalı ay tutulması bir buçuk yıllık hak edişlerinizi aldığınız bir ay olacak. Ne ektiyseniz onu biçeceksiniz. Neyin neden olduğunu daha iyi anlamaya başlayacaksınız. Geri planda yürüttüğünüz meseleler gün yüzüne çıkacaktır.

YENGEÇ BURCU

Kendi değerinizi hiçe saymayın. Kararlarınızı başkalarının düşüncelerine göre değil kendi düşüncelerinize göre alın. Ekim’in ilk haftası aile bağlarınız güçleniyor. Aile büyükleri ile bir araya gelinmesi ve bazı kararlar alınması gibi durumlar söz konusu olabilir. 9 Ekim itibari ile Eylül ayında akraba ve kardeşler ile ilgili mevzular ve sıkıntılar varsa bu konular çözüme kavuşacak. Eşiniz ve partneriniz ile ilgili zorlanmalar gündeme gelebilir gerginliklerden uzak durun. 12 Ekim de aşk hayatınız hareketlenirken spor aktivite gibi hobi alanlarınız önem kazanacak. 14 Ekimde parçalı güneş tutulması aile yuva ve ev alanlarınızda gerçekleşiyor. Evinizi değiştirme, yerleşimle ilgili konular gündemde olabilir. Taşınma kararı da alabilirsiniz. 28 Ekimde parçalı ay tutulması sosyal çevre alanında gerçekleşecek. Bu da arkadaşlarınız ile ilgili konularda üstünüze düşen görevleri yerine getirip getirmediğinizi açığa çıkartacak. Son bir buçuk yılda karşınıza gelen fırsatları kucaklamasını öğreneceksiniz.

ASLAN BURCU

Alışveriş yaparken dikkatli olmakta fayda var. Parasal konularda dikkatli olun. 5 Ekim itibari ile iletişimle alakalı işler hızlanıyor. Satış, reklam, online işler ve eğitim alanları önemli olacak. Ekim’in 2. haftası maddi kazançlarınız hızlanacak ve Ekim sonuna kadar bu konuda şanslı hissedebilirsiniz. İş yerinizde çalıştığınız kişiler ile gergin konular aktif olabilir. 12 Ekim’den sonra enerjiniz ev, aile, yuva konuları gündem olacaktır. Aile büyükleri ile aranızda bazı hesaplaşmalar gerçekleşebilir. 14 Ekim’de parçalı güneş tutulması iletişim alanınızı etkileyecek ve iletişim ile alakalı işleriniz hızlanacak. 22 Ekim’de emlak ile alakalı işleriniz hareketlenebilir ve aile büyüklerinizle bu konu ile alakalı görüşmeler gündemde olabilir. 28 Ekim’de parçalı ay tutulması kariyer, meslek alanlarınızda gerçekleşecek. Bir buçuk yıldan beri verdiğiniz kararların sonuçları karşınıza gelecek. Kendinizi mutlu ve çok şanslı hissedebilirsiniz. Ayrıca ailevi problemleri kariyer alanınıza taşımamaya özen gösterin.

BAŞAK BURCU

İkili ilişkilerde verdiğiniz sözleri tutacağınız bir ay olacak. Karşı taraftan çok büyük beklentilere girmeyip kendinize güvenin. Para ile ilgili konularda Ekim’in ilk haftası özellikle 4 Ekim’de dikkatli harcamalar yapmanızı tavsiye ederim. Ekim’in ikinci haftası para sıkıntılarını çözüme ulaştıracağınız bir dönem olacak. 14 Ekimdeki parçalı güneş tutulması para evinizde gerçekleşecek. Başkalarının paralarını kullanarak yapacağınız işler bu tutulmanın ana teması olacak. Cebinize toplu bir para girebilir. 22 Ekimden sonra yakın çevrenizle çok zaman geçireceğiniz bir dönem olacak. 28 Ekimde parçalı ay tutulması eğitim, seyahat, yurt dışı bağlantılı işler, ticaret ve hukuksal konular gündemde olacak. Bu tutulma son tutulma ve etkisi 6 ay sürecek. Yakın çevrenizin hayatında değişiklikler olabilir. Aynı zamanda taşınma durumunuz söz konusu olabilir.

TERAZİ BURCU

Ekim ayının ilk haftası işle ilgili konularda dikkatli davranın. Yanlış kararlar almanız mümkün olabilir. Ev ve aile yuva konularında rahat ettiğiniz bir döneme giriyorsunuz. 9 Ekimde Venüs başak burcuna geçiyor. Hayatın anlamını sorgulayıp inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Yurtdışına gitmek ya da yurtdışı ile alakalı konular gündeme gelebilir. İş hayatı ve ilişkileri dengeye oturtmakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz. 12 Ekimden sonra enerjinizi daha çok iş hayatınıza kaydıracaksınız ve harcamalarınız hızlanacak. 14 Ekimde parçalı güneş tutulması hayat evinizde olacak ve önemli gelişmeler sizi bekliyor olacak. 28 Ekimde gerçekleşecek olan parçalı ay tutulması ortak para alanınızı etkileyecek. Partneriniz, eşinizden veya mal miras konularından paralar gelebilir. Sizin kendi işinizdeki kazancınız artabilir. Borçlarınızı kapatma durumunuz söz konusu olabilir. Bu konuda dikkatli olun para geldiği gibi gidebilir.

AKREP BURCU

Ekim’in birinci haftası bazı konuları gözden geçirmek üzere harekete geçebilirsiniz. 9 Ekim’den sonra organizasyon, aktiviteler ve davetler önem kazanabilir. Yeni insanlar ile tanışabilirsiniz. Biraz gergin bir ruh halinde olabilirsiniz. 12 Ekim’de Mars’ın akrep burcuna geçmesi ile iş hayatının kontrolü elinize geçebilir. Ertelediğiniz konuları toparlamak isteyebilirsiniz. Enerjiniz yüksek olacak. Düşme, çarpma gibi kazalara dikkat etmekte fayda var. 14 Ekim’de parçalı güneş tutulması sizi kadersel alanda etkileyecek. Kariyer, ilişkiler ve iş hayatı ile ilgili konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Bu tutulma zamanı tedirgin bir ruh halinde olabilirsiniz. Bazı şeylerin elinizde olmadığını idrak etmeye çalışmalısınız. 22 Ekim’den sonra planlarınızı rahatça çevrenize ifade edebilir olacaksınız. Güveniniz tekrar yerine geliyor. 28 Ekim’de parçalı ay tutulması ilişkilerinize dair son karar evresi olacak. Söz, nişan ya da başlangıç veya bitişler yaşayabilirsiniz.

YAY BURCU

Ekim ayında sosyal çevrenizle paylaşımlarınız artacak. Çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınız sizden ayrıca ilgi bekleyebilirler. 9 Ekim itibari ile çalışkan ve sebatkar olabilirsiniz. Bu sizi işyerinizde parlatabilir. 12 Ekim itibari ile özel hayatınızı ikinci plana atabilirsiniz. İlişkileriniz sizi zorlayabilir. Sağlık problemlerine dikkat etmekte fayda var. 14 Ekimde yaşanacak parçalı güneş tutulması sosyal çevrenizi ve arkadaşlıklarınızı gözden geçirmenize neden olacak. Bu dönem arkadaş ve çevreniz sizin üzerinize baskı kurabilir ve buna bağlı olarak çevre değişimleri gündemde olabilir. 22 Ekimde arkanızdan konuşan insanlar çoğalabilir. Özel ve iş hayatınızda attığınız adımlara dikkat edin. 28 Ekimde parçalı ay tutulması iş ve gündelik hayatınızı etkileyen konular üzerinde gerçekleşecek. Bu da iş hayatınızda hızlı gelişmelere neden olabilir.

OĞLAK BURCU

Ekim ayında düşünceler ve bilinçaltınız karışabilir. Duyduğunuz her şeye inanmayın. 5 Ekimde sosyal çevre ile etkileşiminiz artacak. Arkadaşlarınız fazla ilgi bekleyebilir. 9 Ekimde Venüs uzak çevre, seyahat, ticaret, yabancı ortaklı işler ve hukuk konularında gündeme gelmesini sağlayacak. Mükemmeliyetçi yönünüzü biraz dizginleyin. 12 Ekimden sonra çevreniz ve arkadaşlarınızla daha çok uğraşabilirsiniz. Zaman zaman arkadaş ve sosyal çevrenizle sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. 14 Ekimde gerçekleşen parçalı güneş tutulması kariyer ve iş alanınızda gerçekleşiyor. Bu konuyla alakalı sıkıntılar görünür olabilir. 22 Ekimde gruplar, davetler, çalışmalar hız kazanabilir. Birden fazla işle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. 28 Ekimdeki parçalı ay tutulması aşk, hobi ve çocuklarınızı ilgilendiren noktadan etki alıyorsunuz. Bu durum güven sağlayamadığınız konularda verdiğiniz kararlarla çok rahat edeceksiniz. Şans ve fırsatlar kapınızı çalabilir.

KOVA BURCU

Ekim başı harcamalara dikkat etmelisiniz. Parayla ilgili sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu dönemde dikkatli olmalısınız. Özellikle attığınız imzalara dikkat edin sonra başınıza bela olabilir. 5 Ekimden itibaren hareketlilik başlıyor. Seyahatler, yabancı insanlarla tanışmalar, dil öğrenme, yurtdışına çıkma, eğitimle ilgili konular gündeme gelebilir. 9 Ekimden sonra parasal konuları toparlayabilirsiniz. Beklediğiniz paralar gelebilir. İlişkiniz varsa bu dönem cinselliğe düşkün olabilirsiniz. Tanımadığınız insanların yanında ve tanımadığınız yerlerde temkinli olun riskli konulara girmeyin. 12 Ekim’den sonra kariyer konularına daha çok efor sarf edebilirsiniz. Yönlendirici, baskıcı tutumlarınız rekabet gerektiren ortamlarda size sorun yaratabilir. Sakin ve tutarlı olduğunuz takdirde başarı sağlayabilirsiniz. 14 Ekimde parçalı güneş tutulması seyahat, yurtdışı ve eğitim bağlantılı noktada gerçekleşiyor. Bu tutulma eğitimleri sonlandırabilir. Aynı zamanda yabancılarla yapılan işlerde hareketlilik getirebilir. 22 Ekim sonrası konuşma ve görüşmeler hızlanıyor. Bu tarihi görüşmeler için kullanmanız size artı puan getirecektir. 28 Ekimde parçalı ay tutulması ev, aile, yuva alanınızda gerçekleşecek bu konularla ilgili aldığınız kararların sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Arazi, emlak, alım satım, taşınma ile uğraşabilirsiniz. Aile, yuva konularında şansınız yüksek olacak.

BALIK BURCU

Ekim başında özel hayatınızla ilgili problemler ve hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Parayla ilgili konularda gündemde ani bir ödeme çıkabilir. Fakat bu durum geçici gibi gözüküyor. İlk hafta hisleriniz kuvvetlenebilir. 9 Ekimden sonra özel hayatınız toparlanmaya başlayacak. Borç alıp verirken dikkatli olunmalı ve tehlikeli ortamlardan uzak durmanızda fayda var. 12 Ekimden sonra yorgunluğunuz artabilir. Planlı ve programlı olursanız emeğinizin karşılığını alabilirsiniz. 14 Ekim’deki parçalı güneş tutulması para alanınızda gerçekleşiyor. Sizi aşağı çeken konular, ödemeler, borçlar bu tutulmayla beraber net bir şekilde görülecek. 22 Ekim’de geziler, seyahatler hızlanıyor. Sosyal medyada kendinizi daha fazla göstermek istediğiniz bir dönem olacak. 28 Ekim’de parçalı ay tutulması yakın çevre alanınızda gerçekleşiyor. Yakın çevrenizden birinin mutluluğuna şahit olabilirsiniz evlilik gibi. İletişimle ilgili konularda tutulmayla beraber önünüzde görünür olacak.

Editör: Tutku İç