Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi Yangında ilk müdahale için hazırlıklar gözden geçirildi

Tire’de düzenlenen yemekli programda Şube Başkanı Rıza Gürbüz bir konuşma yaparak şunları kaydetti, “Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzeni, demokratik ve ulusal eğitim değerlerini korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için 17 Ekim 2005 tarihinde kurulan Eğitim-İş, eğitim çalışanlarının, tüm emekçilerin, günden güne yoksullaşan halkımızın ve karanlığa sürüklenen ülkemizin umudu haline gelmiştir.
İlkelerinden, duruşundan, kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen, mücadelesinin odağına laik, bilimsel, adil ve kamusal eğitimi koyan ve bu reçeteyi yılmadan savunan sendikamızın haklılığı, eğitimdeki eşitsizliğin arttığı, tarikatların eğitimi arka bahçe gibi kullandığı şu günlerde daha da anlaşılır olmuştur. 
Eğitim-İş gücünü siyasetten değil, emeğin onurundan alır.Tüm eğitim çalışanlarının hakkını ve hukukunu gözetir, dünyaya bizim penceremizden bakmasa da , EMEK EN YÜCE DEĞERDİR der, bu yüzden de tüm eğitim çalışanlarının yanında olur. Ve sorununu çözdüğü kişinin önüne üyelik formunu koymaz. İşte bu yüzden KORKMA EĞİTİM İŞ VAR! diyoruz, İYİ Kİ EĞİTİM İŞ VAR! diyoruz. Çünkü bizim kökümüz Sosyal eşitsizliğe ses çıkaran,‘ÖĞRETMEN EL AÇMAZ, ÖĞRETMEN YALVARMAZ ,ÖĞRETMEN BOYUN EĞMEZ ,ÖĞRETMEN DERS VERİR!’ diyen Fakir BAYKURT’tan gelir.
“Söylemiyle etkin, eylemiyle cesur, temsili yetiyle güçlü bir sendika” diye çıktığımız bu yolda, bu sözün hakkını vermeye; sadece eğitim emekçilerine değil, tüm emek cephesine ve toplumsal muhalefete umut olmaya devam edeceğiz. 
Yetkili sendika olduğumuzda, emeğin onuru nasıl savunulur, eğitim emekçisinin layık gördüğü bu yetki nasıl doğru biçimde kullanılır herkese göstereceğiz!
Gerçek ve tam bağımsız sendikacılık ilkesiyle hareket eden Eğitim-İş, gücünü ona güvenip omuz veren üyelerinden alıyor. Her zaman emeğin tarafında ve sömürenin karşısında olacağız!
Hem söylemimizle hem de eylemimizle cesur olmayı sürdüreceğiz!
Ülkemizi ilgilendiren her konuda demokrasiden, laiklikten, barıştan, insan haklarından, kadın ve çevre mücadelesinden, ilericilikten yana olmayı sürdüreceğiz!
Tüm eğitim emekçileri insani şartlarda çalışıp insanlık onuruna yaraşır ücretler alıncaya kadar mücadelemizisürdüreceğiz!
Bu gurur tablosu için kuruluşundan bu yana sendikamıza emek veren herkese ve bize güven duyarak ailemize katılan, gücümüze güç katan üyelerimize teşekkür ediyoruz. Kısa sürede elbirliğiyle yarattığımız bu başarıyı daha da büyük mutluluklara taşımak için birlikte mücadele edecek olmaktan dolayı onur duyuyoruz. İyi ki varsınız! İyi ki Eğitim-İş var.”

Yemekte geçen yıl emekli olan üyelere plaket takdim edildi.
 

Editör: Tutku İç