İzmir Büyükşehir Belediyesi yaz yılın on iki ayı sürdürdüğü haşere ile mücadele programını sıcak yaz günlerinde güçlendirerek sürdürüyor. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü aracılığı ile Küçük Menderes havzası ilçelerinde haşare sivrisinek ve kara sinekle mücadele aralıksız devam ediyor. 
Yapılan program çerçevesinde Kiraz ilçesine çıkarma yapan ekipler Kiraz merkez ve kırsal toplamda 56 mahallede ilaçlama çalışmaları yaptı.

5 ayrı araçlı ekibin yanı sıra 30 personel de katılım sağlayarak merkez ve kırsal mahallelerde Sağlık Bakanlığından onaylı çevreye duyarlı özel ilaçlar ile başta haşere, sivrisinek, kara sinek olmak üzere larva üreten alanlara güçlü müdahaleler gerçekleştirildi. 

Yapılan organizasyonla ilgili olarak bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Kiraz Koordinatörü Ümit Kazak, İzmir Büyükşehir'in Kiraz'a çıkarma yaptığını, her zaman Kiraz halkının yanında olduklarını belirtti. 
Kazak; "İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımız Muhtarlık İşleri ve Yerel Hizmetler Daire Başkanlığımız Bozdağlar Şube Müdürlüğümüz ile ortaklaşa Kiraz'da haşere ile mücadele çalışmamızı yaptık. 5 ayrı ekip 30 personelimiz ile 56 merkez ve kırsal mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 
Sağlık Bakanlığı tarafından verilen biyosidal ürün uygulama izin Belgesine sahip belediyemiz ekiplerince Biyosidal Ürün Kullanım Usul ve Esasları Yönetmeliği kapsamında yıl boyunca sivrisinek, karasinek, hamamböceği, pire, kene, fare ve benzeri haşerelere karşı tespit edilen üreme kaynakları belirli bir program dahilinde periyodik olarak kontrol edilerek uygun yöntem ve ürün ile çalışmalarımız aralıksız sürecek. Emek veren katkı koyan herkese Kiraz halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.

Editör: Tutku İç