Demokrat Parti Ödemiş Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, “İşçinin hakkına giren, Ödemişlinin hakkına girenlerden hesap sorulacak. Devlet hepimizin devleti. Biz muz cumhuriyeti evladı mıyız? ”

Yerel seçimlere kısa bir zaman kala sosyal medyada hareketlilik başladı. Taraflarını belli eden bir yandan sessizliğini koruyan bir kitle var. 
Özellikle belediye çalışanları üzerinde partilerin baskıları gözle görünür durumda. 
Belediye de işçi olarak görev yapan Murat Aktaş’ın sosyal medya hesabından Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’e yazdığı destek paylaşımına Ödemiş Belediyesi İşçi Sendikası Baş Temsilcisi Adnan Gezertekin’den cevap gecikmedi. 

Daha önce CHP’li olarak sahalarda koşan ve belediyeye işçi olarak alınan,  daha sonra Ak Parti’den Ödemiş Belediye Başkan Aday Adayı olan Ödemiş Belediyesi İşçi Sendikası Baş Temsilcisi Adnan Gezertekin, işçi Murat Aktaş’ın paylaşımına yorum yazarak göz dağı verdi.


BENİM VE AİLEMİN OYU ‘TOPUKLU EFE’ DİLEK ACAR GÜLEÇ’E

Ödemiş Belediyesi işçisi olan Murat Aktaş sosyal medyasında şu ifadeleri dile getirdi, “Kimseyle bir derdim sıkıntım yok Allah’a şükür, alnım ak başım dik. 31 Mart 2024’de yapılacak olan Belediye seçimlerinde  benim ve ailemin oyu ‘Topuklu Efe’ Dilek Acar Güleç’e. Artık Ödemiş’te değişim şart. Kiraz’a yıllarca bir çivi çakılmadı. Kiraz’a bir ‘Topuklu Efe’ geldi Saliha Özçınar Kutlu. Kiraz’ı Kiraz yaptı. Ben inanıyorum ki Ödemiş’i de Ödemiş yapacak olan ‘Topuklu Efe’ Dilek Acar GÜLEÇ. Muhtarlık o oyumda kızdığım bazı noktalar olsa da oyumuz Mutlu Sulukan’a saygılarımla. Kimse ‘oy’ diye başımı ağrıtmasın. Sosyal medya aracılığıyla duyurulur. Ha şunu da söyleyeyim, Belediye çalışanıyım şuraya sürerler buraya sürerler şuraya süreriz buraya süreriz tehditlerine sıkıntı yok. Görev görevdir benim için helal lokma olduktan sonra alnım ak başım diktir benim vesselam” dedi.

DEVLET DESTEĞİ OLMADAN BU İŞLER OLMAZ
Gezertekin, bu paylaşımı altına “Hayırlı olsun Murat. Üç gün sonra maaş almazsak sende rahat edersin bizlerde rahat ederiz. Şuan da maaş ödemekte sıkıntı çeken Belediye o zaman neyle öder nerden bulur? Devlet desteği olmadan bu işler olmaz” dedi.

DEVLET HEPİMİZİN DEVLETİ. 
BİZ MUZ CUMHURİYETİ EVLADI MIYIZ?

Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç’ten Ak Partili Sendika Temsilcisi Gezertekin’e cevap gecikmedi.

Hepinizden hesap sorulacak diyen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç cümlesine şu sözler ile başladı, “Ödemiş'i düşünen herkesten Allah razı olsun. Ödemiş’i düşünmeyenler yüzünden bu haldeyiz. İnsanları iktidardan destek alacağız diye 20 yıl kandırıp kendi kesesini dolduranlar yüzünden. İktidar desteğimiz var diyerek Ödemişli’nin malını peşkeş çekenler, satanlar yüzünden bu haldeyiz. Devlet hepimizin devleti. Biz muz cumhuriyeti evladı mıyız? Hepinizden hesap sorulacak. Belediye içine yerleşmiş çetelerden, partilerin baskısı ile çalışanları ezenlerden, bankamatikçilerden, bunlara destek veren her partinin içine yerleşmiş rantçı çetelerden, yatırımcıların önünü kesen kim varsa hepsinin hesabı sorulacak. Murat Aktaş kardeşim kimseden korkma Allah var gam yok. Ödemişli hepsine gereken cevabı verecek. Az kaldı. Sabır kardeşim.”


ÇALIŞAN, ÖDEMİŞİMİZ İÇİN ÇABA SARF EDEN SİYASİ PARTİSİNE BAKMASIZIN BÜTÜN BELEDİYE PERSONELİMİZİN ARKASINDA DURACAĞIZ.
İŞÇİ HAKLARI MI? 
YOKSA, PARTİ ÇIKARLARI MI? 
KİMİ TEMSİL EDİYORSUNUZ?


Güleç, “Bu ülkede, iktidar belediyesi olup maaş ödeyemeyen belediyeler de mevcut. Mesele iktidar ya da muhalefet değil. Doğru yönetim. Daha önce de Ak Parti belediyeyi borçla bırakmıştı. İktidar, borçlarınızı ben ödüyorum, artık belediyenin borcu yok dedi mi? Yoksa ‘siz belediyesiniz kendi başınızın çaresine bakın’ mı dedi. Kimse kimseyi kandırmasın. Akılcı bir yönetim ile yıllık ortalama 1 milyar 700 milyon geliri olan belediyenin maaş ödeyemeyecek bir duruma düşmesini anlamakta mümkün değil. Partisi ne olursa olsun. Çalışan, Ödemişimiz için çaba sarf eden bütün belediye personelimizin arkasında duracağız. Seçimler yaklaştıkça tehdit ve şantaj oy yönlendirmesi yapmaya çalışan, belediyemizin kaynaklarını kendi çıkarları için kullananlar, Ödemiş'i hizmetsiz bıraktılar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Belediyeler, kaynak üretebilen kamu kuruluşlarıdır. Bizler gerek yatırımcılarımız ile gerekse belediye olarak yapacağımız çalışmalarla kendi kaynaklarımızı kısa sürede oluşturacağız. Herkes bu konuda rahat olsun. Şeffaf bir yönetimde bütün sorunlar hızla çözülecektir” dedi.
 

Editör: Tutku İç