YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL 

Programa, Vali Yardımcısı Gökay Özkan, İlçe Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ayten Gülsever,  öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı, Saygı Duruşuna müteakip İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü  günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi. 

Beydağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Bahattin Gengörü 23 Nisan kapsamında şunları söyledi, "Milletimizin hür sesi, demokrasimizin sarsılmaz kalesi olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını tebrik ediyorum. Bu tarihi ve önemli gün vesilesiyle, sevgili çocuklarımızın ve kıymetli halkımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, gönülden kutluyorum. Meclisimizin açıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu tarihi günü, sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan, halkımıza özgürlük ve devletimize bağımsızlık kazandıran tüm İstiklal Kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Sevgili gençlerimizin güven ve mutluluk içinde yaşama sarıldığı, umutla yarınlara baktığı, nice güzel bayramlarımız olsun.’’
Öğrenci gösterilerinin ardından program sona erdi.