Türkiye Yardım Sevenler Derneği'nin Tire Şubesi, dernek kuruluşunun 96. yıl dönümünü ve Tire şubesinin 37. yılını özel bir etkinlikle kutladı. Bu anlamlı buluşma, Tire Değirmen Şelale Restoranda gerçekleşen öğle yemeği etkinliğiyle taçlandı.
Dernek üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü bir arada geçirmek amacıyla restoranda buluştu. Dernek Başkanı Ferhan Yuvgun, yaptığı konuşmada, “Derneğimizin 96. yılı ve Tire şubemizin 37. yılını kutluyoruz. Bugün aynı zamanda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Hepimizin kadınlar gününü kutluyorum” diyerek, özel günlerin bir araya gelerek kutlanmasının önemine vurgu yaptı.


Etkinlik kapsamında, 20. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde şampiyon olan Tire Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan pasta, dernek üyeleriyle birlikte kesilerek konuklara ikram edildi. Bu anlamlı etkinlik, dernek üyeleri arasındaki dayanışmayı güçlendirmenin yanı sıra, gençlerin yeteneklerini sergilemelerine de fırsat tanıdı.
Tireli 30 fakülte öğrencisine ayda 500 TL’lik burs sağlayan Türkiye Yardım Sevenler Derneği'nin Tire Şubesi, bu tür etkinliklerle toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünü pekiştirmeye devam ediyor.

Editör: Tutku İç