YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL 

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Mustafa Turan, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için "Haydi sandıklara" çağrısında bulundu. 

Seçimlerin demokrasilerin bayramı olduğunu vurgulayan Turan, "13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde Millet İttifakı birleşe birleşe kazanarak ülkemize baharı getirmeye hazırdır" dedi. 

Millet İttifakı ailesi olarak Ödemiş'te 12 Mayıs Cuma akşamı saat 20.00'de Ulus Meydanı'ndaki Park Kafe önünden Salı Pazarındaki seçim koordinasyon merkezine iktidar yürüyüşü düzenleyeceklerini açıklayan CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mustafa Turan, Ödemişlileri yürüyüşe davet etti.

Turan, 14 Mayıs seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşma onurunu yaşadığımız 2023 yılı aynı zamanda ülkemizin geleceği adına bir dönüm noktasıdır. Cumhuriyet tarihinin en derin yönetim ve ekonomik krizlerinden birinin yaşandığı ülkemizde toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunlar her geçen gün artmaktadır. Keyfi, kural tanımaz, denetlenemez “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile vatandaşlarımız soluk alamaz duruma gelmiştir.
Sorunların sebebini teşkil edenler, çözümün bir parçası olamazlar. Mevcut iktidar ve mevcut yönetim anlayışı sorunlara çözüm getirmek yerine kaosu daha da büyütmeye devam etmektedir. 
Elindeki sınırsız medya gücü ile can yakıcı gerçekleri gizlemek, toplumu germek, insanlarımızı ötekileştirmeyi bir yönetim pratiğine dönüştüren mevcut iktidar halkımıza umut olmaktan uzaktadır. Ancak her bir vatandaşımız ülkemizin asıl gündemini oluşturan can yakıcı gerçekleri hayatın her alanında hemen her gün yaşamaktadır.
İşte bu noktada Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nin liderleri tarihi bir sorumluluk üstlenmiştir. Yurttaşlarımızı en geniş perspektifte temsil eden bu altı siyasi partimiz birlik içinde bu krizi aşmak, derin sorunlarımızı demokratik hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçerek, çoğulculuk ve katılımcılık temelinde çözmek hedefiyle bir aradadır. 
Ortak amacımız kaynakları aslında herkese yetecek durumda olan Türkiye’yi her bir yurttaşımızın insan onuruna yakışır bir yaşam sürdüğü, gençlerin umudu yurt dışında aramadığı, çocukların yatağa aç girmediği, herkesin geleceğe huzur ve güvenle bakabildiği bir ülke haline getirmektir.
Millet İttifakı’nın bu konudaki yol haritası hazırdır. Millet İttifakı’nın “Ortak Politikalar Mutabakat Metni” 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında atacağı somut adımların tamamını içermektedir. Hepimizin canını yakan sorunların çözümü de ülkemizi yeniden dünyayla rekabet edecek noktaya taşıyacak hedefler de Ortak Politikalar Mutabakat Metninde mevcuttur. Yolumuz aydınlık ve bellidir.
Herhangi bir belirsizliğe yer bırakmayan Ortak Politikalar Mutabakat Metni gibi 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da yeni dönemde ülkemize yön verecek Cumhurbaşkanı Yardımcılarını ve adeta Şampiyonlar Ligi kadrosu gibi olan çalışma arkadaşlarını halkımızla paylaşmıştır.
Milletin İktidarında kimsenin ötekileştirilmediği, Büyük Önderimiz Atatürk’ün bizlere mirası olan aklın ve bilimin temel alındığı, liyakatin esas olduğu, güçlü, özgürlükçü, demokratik, şeffaf, hesap verebilir, sürdürülebilir adil bir sistem inşa ederek çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak her bir karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklarda atalarımıza layık olmak için en büyük görevimizdir. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde Millet İttifakı birleşe birleşe kazanarak ülkemize baharı getirmeye hazırdır.
14 Mayıs seçimleri, kaostan beslenenlere, insanlarımızı ayrıştırmak isteyenlere karşı inadına sevgi, inadına kardeşlik diyenlerin seçimidir. Bu seçimde sağduyu galip gelecektir. Taş atan eller değil kalp yapan eller kazanacaktır.
Seçimler demokrasilerin bayramıdır. Hangi görüşten olursa olsun, hangi siyasi partiye gönül verirse versin her bir seçmenimiz mutlaka oy kullanmalıdır. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı için, çocuklarımız için herkes oyunu kullanmalı ve oyunun akıbetini takip etmek adına sandıklara sahip çıkmalıdır. Millet İttifakı ailesi olarak bizler de üstlendiğimiz tarihi sorumluluğun bilinciyle Ödemiş’te seçim günü ve sonrasında millet iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız.
Tarih boyunca demokrasinin beşiği haline gelmiş, her seçimde demokratik olgunluğu en iyi şekilde yaşamış ve yaşatmış olan şehrimiz Ödemiş’te de seçimlerin bayram havasında geçeceğine yürekten inanıyorum. Bu duygularla tüm hemşehrilerimizi bir kez daha oy kullanmaya davet ediyorum. Kullanılacak her oy ile kazanan Türkiye, kazanan İzmir, kazanan Ödemiş olacaktır." dedi.