Tire’ de “ilk ve tek ücretsiz” bir şekilde hizmet verecek olan merkezde; ilk Öğretim 8. sınıf, Lise son sınıf ve mezun olan öğrencilerin Lgs ve Yks sınavlarına hazırlanması için kişisel gelişim kursları verilecek, içerisinde bulunan etüt ve çalışma sınıflarıyla da isteyen öğrenciler boş zamanlarını burada değerlendirebilecek. Modern sınıfları ve uzman eğitmen kadrosuyla Tire’ye kazandırılan tesis ile ilgili olarak Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran şu ifadelere yer verdi: 
“ Bugün burada çok güzel bir eserin, Tire’de ilk olan bir hizmetin daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Göreve gelmeden önceki en büyük hayallerimizden bazıları: gençlerimizle ilgili eğitim, kültür, spor ve sanatsal projelerimizdi. Şimdi o projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimize çok güveniyor, söz konusu gençlerimiz ve onların eğitimi olunca da bu konuda tasarruf etmiyoruz. İnanıyoruz ki gençlerimiz, bu güzel merkezde başarılı ve topluma faydalı bireyler olarak yetişecektir. Bizler de bu konuda katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Eğitime olan yatırımlarımız ve gençlerimize olan desteklerimiz her zaman devam edecektir. Bu vesileyle; merkezimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, gençlerimize sınavlarında ve hayatlarında başarılar diliyorum. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve açılışımıza teşrifleriniz için kıymetli katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Zabıta ekiplerinden, zincir marketlere denetim Zabıta ekiplerinden, zincir marketlere denetim

Kayıt ve detaylı bilgi için vatandaşlarımız, Kent Müzesi yanı, Atatürk Caddesi’nde bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü üstünde bulunan Gençlik ve Eğitim Merkezi’ni ziyaret edebilirler.

Editör: Tutku İç