Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır Tire Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kurban mesaisine hazır

Balık pazarının açılışına İzmir Milletvekili Ümit Özlale, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, İyi Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, İyi Parti Tire İlçe Başkanı Hüseyin Ulaş, ilçe protokolü ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tireliler ister biz yaparız!

Açılış töreninde Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran şu ifadelere yer verdi, “Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardır.’ sözlerini ilke edinen bizler; bugün burada, balıkçı esnafımızın talepleri ve kıymetli vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda bu modern tesisi, balık pazarımızı Tiremize kazandırmanın  mutluluğu içindeyiz. 
Seçim öncesi hedeflerimizden biri olan bu güzel tesisi hizmete açarak; daha önce atıl durumda olan ve buradaki esnaf kardeşlerimizin sıkıntı yaşadığı bu alanda yeni bir yapı oluşturup Tireli vatandaşlarımıza yakışır, rahatça alış-verişlerini yapacakları balık hali olarak faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.
Büyük bir yatırım ve emekle; 
Üzeri tamamen kapalı ,çevremize duyarlı ve kötü kokuyu önleyen su filtreli özel baca sistemine sahip olan, soğuk hava deposu bulunan bu güzel projemizle şehrimize örnek bir ticâri merkez yaptık.
Salı Pazarı gibi Türkiye’nin en büyük halk pazarına sahip olan Tiremize de böyle güzel bir balık hali yakışırdı.Bu vesileyle bu eseri ilçemize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 
Tireliler ister, biz yaparız !
Hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun !
Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Dualar ile gerçekleştirilen açılışın akabinde, Tire Belediyesi vatandaşlara balık ekmek ikramında bulundu. Balık pazarını gezen protokol üyeleri ise esnaflara hayırlı işler diledi.

Editör: Tutku İç