Ödemiş’te Zafer mahallesinde açmış olduğu Ödemiş Efe Fizyoterapi ve Sağlıklı Yaşam Merkezinde uzman bir kadro ile hizmet veren fizik tedavi teknikeri Sonel Baskın, dünyada ve ülkemizde tamamlayıcı ve geleneksel tedavi uygulamalarından birisi olan kupa tedavisinin etkilerinden ve faydalarından bahsetti.

GELENEKSEL VE KADİM BİR YAKLAŞIM BİÇİMİ OLAN KUPA TEDAVİSİ İÇİN TÜM DANIŞANLARIMIZI BEKLİYORUZ

Kupa tedavisinin ne olduğu ve faydaları hakkında bilgiler veren fizik tedavi teknikeri Baskın “Kupa Tedavisi binlerce yıl öncesine dayanan eski bir tıbbi tedavidir. Tıbbın en eski tedavi yöntemlerinden olan kupa tedavisi, ilk kayıtları antik Mısır ve Çin’de bulunan, beş bin yıldan fazla süredir dünya genelinde yaygın bir biçimde, birçok kültürde uygulanmaktadır. son zamanlarda hem ülkemizde hem de dünyada oldukça popüler bir tamamlayıcı tedavi olarak karşımıza çıkmakta olan kupa tedavisi  kas iskelet sistemi ağrıları ve hastalıkları (bel fıtığı, boyun fıtığı, romatizma, omurga hastalıkları, osteoartrit, omuz ağrıları, diz ağrıları vb.),hormonal bozukluklar, obezite ve diyabet, hipertansiyon, yumurtalık hastalıkları, fibromiyalji, migren,bağışıklık sistemi hastalıkları,stres, anksiyete, uyku bozukluğu gibi psikolojik rahatsızlıklar,sindirim sistemi hastalıkları, ödem ve iltihap sorunları, kronik yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olan geleneksel bir yöntemdir. Kupa tedavisi vücudun direncini arttırır ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olur. Vücuda zararlı olan ağır metaller ve toksinlerin atılmasını sağlar. Detoks etkisi vardır, ödem attırır ve psikolojik rahatlamaya olumlu etki eder. İleride oluşabilecek hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Ağrılara iyi gelir. Kandaki oksijeni arttırır. Kan akışını düzenler, tansiyonu dengelemeye yardımcıdır. Unutkanlık, dikkat bozukluğu ve baş ağrıları gibi nörolojik problemlerin tedavisinde olumlu etkisi vardır. Uykusuzluğa iyi gelir. Bel ve boyun fıtıkları ağrılarını gidermeye yardımcıdır. Birçok kronik hastalığın tedavisine destek olur. Ancak hamile kadınlara, panik atak hastalarına, organ nakli olanlara, böbrek yetmezliği olanlara, kalp pili takılı olan hastalara, kemoterapi gören kişilere, regli döneminde olanlara, düşük tansiyon hastalarına, kanama problemi olanlara uygulama yapmıyoruz” dedi.

Baskın, “Ayrıca uzman kadromuz ile sağlık ve rahatlama adına geleneksel ve kadim bir yaklaşım biçimi olan kupa tedavisi için tüm danışanlarımızı bekliyoruz” dedi.

SKANDAL !!! İYİ PARTİ + CHP İTTİFAKI ALGISI TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜ VE EN HAFİF TABİR İLE SAÇMALIKTIR SKANDAL !!! İYİ PARTİ + CHP İTTİFAKI ALGISI TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜ VE EN HAFİF TABİR İLE SAÇMALIKTIR

Editör: Tutku İç