YERELGÜÇ

Millet İttifakı 13.Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı İzmir Mitingi’nde konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, " İzmir sizi Cumhurbaşkanı yapmaya kararlı. Siz geleceğin Türkiye'sine çok yakışıyorsunuz. Bu seçimle birlikte 100 yıllık cumhuriyetimiz demokrasi ile taçlanacak" dedi.

Millet İttifakı 13.Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de katılacağı miting öncesi konuşmalar gerçekleştiriliyor.

Kürsüde konuşmasını gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 14 Mayıs'ın önemine vurgu yaparken "Güzel İzmir'in cesur vicdanlı, demokrasi aşığı güzel insanları, cumhuriyetin evlatları... Yeni bir çağı başlatmaya hazır mısınız?  Bugün gelincik tarlasına dönen bu meydanda serpilen tohumlar ülkemizi her karış toprağını saracak. Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu... İzmir sizi Cumhurbaşkanı yapmaya kararlı. Siz geleceğin Türkiye'sine çok yakışıyorsunuz. Bu seçimle birlikte 100 yıllık cumhuriyetimiz demokrasi ile taçlanacak. Bu seçimle 3 eşiği birlikte aşacağız.  Adalet, refah ve özgürlüklerimiz. 4 yıldır engellemelere rağmen yatırımlar yapıyor, ekonomi kriz demiyor dağdaki çobanı da düşünüyoruz, işsize iş bulmakta bizim derdimiz, işçinin hakkını alması da bizim derdimiz. Genel Başkanım önderliğinde elde ettiğimiz refahı 85 milyon yayma zamanı. Genel Başkanım, sizin liderliğinizde bunu başaracağız. Dünyanın En bereketli topraklarda hiç hak etmediğiniz yoksulluğu bitireceğiz. Çünkü o gün haramilerin yolsuzluğu yerle bir olacak. 14 Mayıs'tan sonra umutları ve hayalleri olan toplumu hep beraber inşa edeceğiz. Hırsızlarla ve haramilerle aramızda kırmızı çizgi olacak. Bu seçimde refah ve yoksulluk arasında bir tercih yapacağız. Sadece güçlünün haklı olduğunu düzeni terk edip halkın iktidarını kuracağız. O gün içinizdeki Mustafa Kemaller yeniden şahlanacak. o gün gülümsemeyi unutan, eğlencesi, neşesi, hayalleri çalınan 2023 kuşağı gençler büyük değişimin lokomotifi olacaklar. 14 Mayıs yeniden kuruluşun ve kurtuluşun günüdür. Zalimlerin değil mazlumların zaferi olarak tarihe geçecek: Gözler ve sözler yalan söylemiyorsa bu seçimi kazanacağız" ifadelerini kullandı.