YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Hz. Mevlana’nın 749. vuslat yılı etkinlikleri kapsamında Tire Belediyesi Kültür ve Sanat Salonunda düzenlenen konser ve sema mukabelesi programında Kültür Bakanlığı semazenleri mukabele yaptı.

Sadece Konya’da yapılan program bu sene Konya dışında Tire’de yapıldı.

Programa İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Kurum Müdürleri ve Tireli vatandaşlar katıldı.

Program sonunda Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Kültür ve Turizm Bakanlığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Postnişini Fahri Özçakıl’a ve topluluğun sanat yönetmeni Yusuf Kayya’ya çiçek takdim ederek ardından konuşma yaptılar.

TİRE’DE AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUK

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Şehrimizin kültür hayatına büyük katkılar sağladıkları için şehri muazzam tahtı kadim yeşil Tire’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuz bu grubun burada olmasını sağladıkları için başta Sayın İzmir İl Kültür Müdürümüz Murat Karaçanta beye ve güzel sanatlar genel müdürlüğümüz ve Kültür Bakanlığımıza şahsım ve şehrim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

O ATMOSFERİ TİRE’DE YAŞADIK

Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, “Hep içimde bir uhdeydi Mevlana’yı anma törenlerinde Konya’da olmak ve bu grubu izleyebilmek. Biz gidemedik ama onlar buraya teşrif ettiler sağ olsunlar var olsunlar. O atmosferi Tire’de yaşadık. Ben çok mutluyum bu akşam bu güzel olaya şahit olmaktan. Buna vesile olan başta İl Kültür Turizm Müdürümüz olmak üzere belediye başkanımıza ve Konya’dan gelen değerli misafirlerimize şehrimiz adına Tire adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.