YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Tedavisine Dubai'de devam edilen Ödemişli Deniz ve Burak Başkes çiftinin minik kızları Pera bugün dünyanın en pahalı ilacı olan ve sadece 1 kutu alınan Zolgensma isimli ilacı damar yoluyla aldı.

Baba Burak Başkes ise bu anları sosyal medya hesaplarından canlı yayında paylaştı. Pera bebeği canlı yayında sevenleri ve bağışçıları ile buluşturan Pera’nın babası Burak Başkes canlı yayında o anları paylaşırken şunları söyledi, “Beklediğimiz büyük gün bugündü. Peramız ilacını aldı. İnşallah ilaç bekleyen tüm çocuklarımız ilacına kavuşur. Burada bu hafta 2 bebek daha ilacını aldı. Bağışlarınızı artık şifa bekleyen diğer bebeklerimize, çocuklarımıza göndermenizi rica ediyoruz. Bugüne kadar telefonlarla, sosyal medyayla fazla ilgilenemedik. Hem alışma süreci hem de  Pera’nın fizik tedavi süreci yoğundu. Ancak bundan sonra geri dönüşleri sağlayacağız” dedi

İlacını alan Pera bebek bugün yeniden doğdu. Şimdi ise ailesi ve ona bu süreçte maddi, manevi destek olan tüm sevenleri Pera'nın sevinçle koşup oynayacağı günleri bekliyor.

Editör: Gülçin Kargaoğlu