YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Açılışa CHP Genel Başkan Baş Danışmanı, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, İzmir milletvekili ve milletvekili adayı Mahir Polat, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Ödemiş belediye başkan yardımcıları, millet ittifakı partilerinin ilçe başkanları, CHP kadın kolları, gençlik kolları, belediye personeli, STK Temsilcileri, partililer ve Birgili vatandaşlar katıldı.

MARKETİMİZ ÖDEMİŞİMİZE, BİRGİ’MİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “İlk günden bu yana ’Ödemiş bizim evimiz ve hepimiz büyük bir aileyiz’ diyoruz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘Başka Bir Tarım Mümkün’ diyerek tarımda atılımlar yaparak bizi beraber yürümeye davet etmişti. Bizde başka bir belediyecilik mümkün diyerek ekonomik anlamda ve hayatın her alanında olma yönünde belediyecilik bakışımızı bu şekilde yılladır uygulamaya çalışıyoruz. Bu anlamda ilçemizde çevreye duyarlı, ilçenin ekonomisine duyarlı, kendi kaynaklarına sahip çıkan bir uygulama başlattık. Tüm çalışma arkadaşlarıma bu anlamda teşekkür ediyorum. Temel belediyecilik çalışmalarımız zaten devam ediyor. Üreten ve ekonomik belediye anlayışımızı hayata geçirmek istiyoruz. Bu hedefin en güzel başarısı olarak ilk Otamış’ı Ödemişte açtık. O gün yola çıktığımızda üreticilerimizle beraber yürümeye söz vermiştik. Dünyanın en iyi 32 köyünden biri olan Birgi’mizde daha önceki başkanımız Cumhur Şener döneminde yapılan, başlatılan tüm çalışmalara kesintisiz devam ettik. Bakanlığımız ve valiliğimiz ile birlikte de Birgi’nin UNESCO’da kalıcı olması için elimizden geleni yapıyoruz. Buradaki Otamış mağazamız biraz farklı. Burada el emeği, göz nuru Birgi’ye özgü ve tarihi dokusu olan ürünlerle sizleri ve değerli misafirlerimizi buluşturmak istedik. 14 Mayıs’tan sonra iktidarın belediyesi olarak hizmete devam etmek istiyoruz. Marketimiz Ödemişimize, Birgi’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

13. CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK

İzmir Milletvekili Mahir Polat ise burada yaptığı konuşmada, “2018’de sizlerin desteğiyle meclise gittim. Aranızda alnım ak, başım dik yürüyebiliyorum. Çünkü size karşı olan görevlerimi yerine getirebildim. Hep yanınızda olmaya da devam edeceğim. 28. dönemde beni bir farkla meclise göndereceksiniz. İktidar milletvekili olarak, Ödemiş’in, İzmir’in, Küçük Menderes’in bugüne kadar alınmamış haklarını geri alacağız. Türkiye’de her şey çok daha güzel olsun istiyoruz. CHP bu topraklardan doğmuştur. Kuvayı Milliye’nin evlatlarının ve torunlarınındır. Savunma sanayimizi dünyanın gelişmiş uluslarıyla rekabet edebilecek konuma getireceğiz. Biz ordumuzun güçlenmesinden yanayız. Biz iktidara geldiğimiz ilk 100 gün içinde milli ordumuzdan alınıp Katar ordusuna peşkeş çekilen tank, palet fabrikasını bu ülkenin milli ordusuna vermeye yeminliyiz. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, hiç bir çiftçi alın terimin karşılığını alamadım demeyecek. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Ben iktidar milletvekili, Tunç Soyer başkanımız iktidar büyükşehir belediye başkanı, Mehmet Eriş başkanım da iktidar belediye başkanı olacaktır” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu