YERELGÜÇ/ BURCU TUNÇ

Ödemiş Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen “Yarınlara İz Bırak“ projesi kapsamında Şehit Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu resimler ve çalışmalar Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesinde sergilenmeye başladı.

Sergi açılışına Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu, Ödemiş Müftüsü Mustafa Türköz, Şehit Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ramazan Göçen, Resim ve İş Eğitimi öğretmeni  Elif Aytul, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HER ALANDA PROJE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Sergi açılışında bir konuşma yapan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy “Sabah Birgi mahallemizdeki iki okulumuzun 'Yarınlara İz Bırak' projesine katıldık. Geçtiğimiz Eylül ayında başlattığımız bu proje programını okullarımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hayata geçirdik. Amacımız çocuklarımızın her projenin içinde olması, belli konularda fikir, bilgi sahibi olmaları ve ayrıca topluma girebilmeleriydi. Her alanda projelerimiz gerçekleşti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

346 ÇALIŞMAYA 5 BİN ÖĞRENCİ KATILDI

Yerel Güç'e 'Yarınlara İz Bırak' projesinin amaçlarını anlatan Ödemiş Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu ise “Yarınlara İz Bırak' projesi kapsamında 346 adet çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışmalara okullardaki öğretmenlerimiz etkin olarak katıldığı gibi 5 bine yakın öğrencimiz de projelere katkı sundu. Burada amacımız öğrencilerimize birebir proje yapmayı ve projelerini toplum karşısında anlatma yeteneğini kazandırmak idi. Bu bizim için büyük bir kazanım oldu. Önümüzdeki süreçte proje sayısını arttırıp, çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerini kazanmaları adına daha farklı alanlarda projeler yapmayı düşünüyoruz. Başta sayın kaymakamımız olmak üzere okul müdürümüze, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize ayrıca velilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

OKUL MÜDÜRÜ GÖÇEN’DEN TEŞEKKÜR

Şehit Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu müdürü Ramazan Göçen ise “Bugün burada Sayın Kaymakamımız Fatih Aksoy'un başlatmış olduğu 'Yarınlara İz Bırak' projesii kapsamında okulumuzun görsel sanatlar ve tasarım sergisini açtık. Öğretmenimiz yıl boyunca çocuklarla birlikte çalıştığı projeleri sergiledİ. Özellikle Ödemiş Kent Arşiv Müzesi'ni seçtik ki burayı vatandaşlarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz de öğrensin ve tanısın. Aslında bu sergi daha çok  bu amaca hizmet etti. Başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

YETİŞKİNLERDEN TALEP GELİRSE KURS AÇARIZ

Projenin başında bulunan Resim ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Elif Aytul  ise “Resim teknoloji tasarım öğretmeniyim. Derslerde ve kurs eğitimlerinde akrilik boya, sulu boya, vitray, ebru çalışmaları gibi pek çok alanda çalışma yaptık. Çocuklara özellikle de geçmişteki sanatları göstermek istedim. İstekli ve yetenekli çocuklarımızı da böylelikle seçebiliyoruz. Yetişkinlerden bir talep gelirse onlar için de okulumuz bünyesinde Ebru kursu açabiliriz” dedi.

Editör: Tutku İç