Ödemiş'te şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları iftarda bir araya geldi.

YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Kültür Park Karşısı Ödemiş Belediye düğün salonunda gerçekleşen iftara şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları başta olmak üzere Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Şimşek, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ve Ödemişli Sanatçı Bedia Akartürk katıldı. Okunan Kur'anı Kerim tilavetinin ardından dualar edilerek oruçlar açıldı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş gecede yaptığı konuşmada, “Dinimizin en kutsal, en değerli gecesi olan Kadir Gecesi'nde bir arada olduğumuz için mutluyuz. Bu güzel geceye katkısı olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Kardeş ilçemizin değerli gazileri ve değerli Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar da aramızda onlara da çok teşekkürler. Bu hafta iki bayram birden yaşayacağız. Hem Ramazan Bayramımızı hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımızı birlikte kutlayacağız. Bu güzel vatanda bizim huzur içinde, özgür ve mutlu yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Aramızda olan tüm gazilere ve gazi yakınlarına da teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ise Başkan Eriş'e konuşmasının sonunda plaket takdim etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu