Tire'de Liseler Ortak Resim Sergisi Açtı Tire'de Liseler Ortak Resim Sergisi Açtı

YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, Sanatçı Kerem Kasap, Ressam Mustafa Ali Kasap, S.S. Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi onursal Başkanı Selçuk Bilgi, İzmir B.B Muhtarlık İşleri Dairesi Bşk. Bozdağlar Şb. Md. Ödemiş Şefliği Koordinatarü Hikmet Güriş, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 


Sergi açılmadan hemen önce Sanatçı Kerem Kasap ud eşliğinde Türk Sanat Müziği dinletisi yaptı. Hemen ardından Ressam Mustafa Ali Kasap, Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, sergi sahibi sanatçı Nurhan Kırsoy ve Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy sırasıyla konuşma gerçekleştirdi.  


Sanatçı Kerem Kasap’ın Türk Sanat Müziği dinletisinden sonra Ressam Mustafa Ali Kasap şunları söyledi, “18-24 Mayıs Müze Haftası kapsamında kültür ve sanat etkinliklerimiz aktif bir şekilde gerçekleşiyor. Sanat öyle sihirli bir değnektir ki dokunduğu yeri güzelleştirir. Bugün de burası Nurhan Kırsoy’un resim sergisiyle güzelleşti” dedi.


Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler, “Nuray Hanım’a bu güzel sergisi için çok teşekkür ediyoruz. Bu tür kültürel etkinlikler çevremizde ne kadar çok olursa bizlerde o kadar çok memnun olacağız. Belediye olarak her türlü kültürel ve sanatsal etkinlikleri desteklemek bizim vazifemiz. Ödemiş halkından böyle sanatsal etkinlikleri ve çalışmaları gerçekleştiren sanatçılarımızı desteklemelerini bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.


Sergi sahibi Nurhan Kırsoy, “Bugün burada benim kişisel sergimde bulunduğunuz için çok mutluyum, onur duydum. Hepinize gönülden teşekkür ediyorum, hoşgeldiniz” dedi. 


Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “18-24 Mayıs Müze Haftası kapsamında Haziran ayının ortasına kadar güzel etkinliklerimiz var. Bu etkinlikler hem okullarımızın, hem kurumlarımızın hem de kişisel yapılan etkinlikler. Biz Kaymakamlık olarak çocuklarımızı, kurumlarımızın bu tür faaliyetler yapmasını destekliyoruz. Kişisel sergilerle ilçemizin kültürel ve sosyal hayatına katkı sunan değerli sanatçılarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 

Editör: Tutku İç