YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş'in Yeniköy Kahveleri Mahallesi Yeniköy Küme Evleri mevkiinde bugün öğlen saat 12.30 sıralarında Sabati Kendir'e ait saman balyalarının bulunduğu alanda yangın meydana geldi. Yangına müdahale için İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye'den 3 araç, Yeniköy Mahallesi Yangın Tankeri, 2 İZSU su tankeri, 2 Ödemiş Belediyesi su tankeri olay yerine sevk edildi. Aynı zamanda yangını söndürmek için bölgedeki duyarlı vatandaşlar da traktör ve kepçeler ile çalışmalara destek verdi.

Yaklaşık 200 dönüm hasıldan yapılan saman balyalarının kullanılamaz hale geldiği yangında maddi hasarın 2 milyon TL'yi bulduğu tahmin ediliyor. Yangında soğutma çalışmaları devam ederken ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Bozdağlar Şube Müdürlüğü Ödemiş Şefliği Koordinatörü Hikmet Güriş, Yerelgüç’e olayla ilgili açıklamalarda bulundu. 

EMEKLİ HUKUKÇU ÖZTÜRK, İZSU ÇALIŞANLARININ İŞTEN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU EMEKLİ HUKUKÇU ÖZTÜRK, İZSU ÇALIŞANLARININ İŞTEN ÇIKARILMASIYLA İLGİLİ KONUŞTU

Ödemiş Şefliği Koordinatörü Hikmet Güriş açıklamasında şunları kaydetti, “Bugün 2 yerde birden saman yangını oluştu biri küsküt mevkinde oradaki saman yangınında çalışan arkadaşlar yangını kontrol altına aldılar şu anda da Ödemiş İtfaiye ekiplerimiz orada soğutma çalışmalarına devam ediyor. İtfaiye sağ olsun Torbalı Çaybaşı’ndaki ekibi de buraya yönlendirdiler. Burada ki ekip de soğutmayı yapıyor ama çok zor bir olay emeklerine sağlık Allah kolaylık versin, kaza bela olmadan insan sağlığına bir şey gelmeden olayı çözmeye çalışıyorlar. Aslında bu dönem de yaşanan sıkıntı samanlarımızı ıslak basılmasından ıslak balyalanmasından çıkan kendi kendine yangınlar. Çiftçimiz de bilemiyor çok büyük bir zarar, ben onlara da kolaylıklar diliyorum yani zor bir olay Allah kolaylık versin hiç kimsenin başına böyle bir şey gelmesini istemeyiz ama İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak da ekiplerimiz burada, İZSU’ya teşekkür ediyoruz su tankerlerini gönderiler. Burada su takviyeleri ile yöre halkı da kendi artezyenlerini çalıştırarak kendi takviyelerini yapıyorlar onlara da teşekkür ediyoruz. Bu yardımseverlik anlayışı, hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah can kaybı olmadan atlatırız. İnşallah çabucak geçer. Çok geçmiş olsun diliyoruz” dedi.
 

Editör: Tutku İç