YERELGÜÇ / BUSE BAĞCI

Başkan Turan Muhtarlarla Buluştu “Hep Birlikte Başaracağız” Başkan Turan Muhtarlarla Buluştu “Hep Birlikte Başaracağız”

Ödemiş Belediyesi Bandosu eşliğinde Hükümet Konağı önünden başlayan kortej, Saraçoğlu stadyumu önünde son buldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Ödemiş Gençlik Merkezi Halk oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti.

Törene, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cihan Gültekin, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Cebeci, Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler ve sporcular katıldı.

İzmir Spor Faaliyetleri Birim Müdürü Enver Yılmaz, “7 ay önce hazırlıklarına başlamış olduğumuz Küçük Menderes Havzası Spor Oyunları’nın bugün açılışı törenini yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ev sahipliğinden dolayı Ödemiş Kaymakamlığımıza, Ödemiş Belediyemize ve bu müsabakaların gerçekleşmesinde emeği geçen bütün kurumlarımıza Gençlik ve Spor Bakanlığı adına teşekkür eder şükran ve minnetlerimi sunarım” dedi.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Bugün itibariyle Küçük Menderes Havzası Spor oyunlarına başladık. Gençliğimiz, geleceğimiz onları seviyoruz. En iyi şekilde yetişmesi vatana, millete, ülkesine ve ailesine faydalı bireyler olmaları en büyük amacımız en büyük hedefimiz. Gençlerimiz, sanatın sporun bir dalında başarılı olmaları hayatta başarılı olmalarını da sağlayacaktır. Ödemiş’imiz 5 gün süreyle 7 ilçemizden gelecek 1200’e yakın sporcumuza ev sahipliği yapacak. Spor oyunlarımızın festival havası geçmesi temennisiyle katılan tüm sporcularımız tebrik ediyorum. Hepsine başarılar diliyorum. Sporun birleştirici, bütünleştirici havasını Ödemişimizde 5 gün süreyle yaşanmasını temenni ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

13 – 18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Küçük Menderes Havzası 2024 Spor Oyunları’na Ödemiş, Tire, Beydağ, Bayındır, Kiraz, Torbalı ve Kemalpaşa ilçelerinden katılan 1200 sporcu yarışacak. Müsabakalar, badminton, basketbol, floor curling, futbol, geleneksel Türk okçuluğu, halk oyunları, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu ve satranç gibi 12 farklı branşta gerçekleşecek.
 

Editör: Tutku İç