HABER/AYDIN UYSAL 

Kiraz’da Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 6 bin 855 öğrenci bugün karne alarak yaz tatiline girdi. Yaz tatili yaklaşık 3 ay sürecek.  

Kiraz’da bin 445 öğrenci ise okullarından mezun oldu. 

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak ve diğer Kurum Müdürleri Haliler ve Yeniköy Mahallelerinde bulunan İlköğretim okullarını ziyaret ettiler, öğrencilerin karnelerini verdiler.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi ile ilgili olarak , “Yeniköy ve Haliler İlköğretim okulu öğrencileri ile karne heyecanını beraber yaşadık Her biri pırıl pırıl heyecan dolu umut dolu gelecek dolu çocuklar Çocuklarımız Türkiye Yüzyılında emeklerinin karşılığını alacak Türkiye Yüzyılının mimarları olacaktır Buna inanıyorum Geleceğe yolladığımız bir mesajdır aslında çocuklar biz öğretmenler için. Emeklerinden dolayı tüm eğitim camiasına teşekkür ederim Tatili hak eden öğrencilerimizde iyi tatiller diliyorum“ dedi.