İzmir'in merkez ilçelerinde rüzgarın hafta boyunca etkisini hissettirmesi beklenirken haftanın diğer günlerinde havanın parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Hafta boyunca havanın mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün aktardığı verilere göre; İzmir hafta başına rüzgarlı bir havayla başlayacak. Gün içerisinde rüzgarın etkili olacağı beklenirken bu rüzgarın daha çok Kuzeyden eseceği tahmin ediliyor. Rüzgar gün içerisinde maksimum 31 km/sa'yı bulacak.
Haftanın diğer günlerinde İzmir merkezinde havanın parçalı bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Hafta boyunca mevsim normallerinde seyredecek havanın en yüksek 27°C olması bekleniyor. Rüzgarın ise hafta boyunca kendisini hissettireceği ama günlük koşulları etkilemeyeceği tahmin ediliyor.

Benzin ve motorin alacaklar dikkat! Akaryakıt bayii tabelaları değişti Benzin ve motorin alacaklar dikkat! Akaryakıt bayii tabelaları değişti


UYGUN DENİZ SUYU SICAKLIĞINA BİR KALDI
Mayıs ayının gelmesiyle birlikte deniz suyu sıcaklıklarının İzmir sahillerinde 20-21°C'ye ulaşmasından dolayı sahil bandından hareketlenmelerin başlayacağı tahmin ediliyor.
Uzmanların açıklamalarına göre denize girmek için uygun sıcaklığın 22-29°C olmasından dolayı denizi özleyen İzmirlilerin yavaş yavaş sahil bandına gelmesi bekleniyor.
 

Editör: Tutku İç