HABER/BURCU TUNÇ

Toplantının dikkat çeken ve Ödemiş gündeminde en çok konuşulan kısmı ise 12. maddede yer alan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ’in 70 milyon liralık kredi kullanımı için yetki isteyecek olmasıydı.

Ancak 12.madde üzerine yapılan tartışmalar sonucu belediye meclisinden 2 grubun; İYİ Parti ve CHP grubunun onaylamasıyla birlikte 70 milyon TL yerine 25 Milyon TL kredi çekilmesine karar verildi.

Baklavada altın vuruş: 1 kilosu 1000 lira! Baklavada altın vuruş: 1 kilosu 1000 lira!

Alınan kararın ardından İYİ Parti cephesinden konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması geldi.

TEKLİFİ KABUL ETME SEBEBİMİZ ÇALIŞANLARIN ALINTERİNİN KARŞILIĞININ VERİLMESİ İÇİNDİR 

İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı Salih Üzdürmez tarafından yapılan açıklamada 
“Ödemiş Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında bugün İYİ Parti Grubu olarak aldığımız karar ve borçlanma ile ilgili kabul edilen  teklifimizin  gerekçesi, Belediyemiz  çalışanlarının aileleriyle birlikte 4000 kişi olduğunu göz önüne alarak İşçi kardeşlerimizin  alın terinin ve emeklerinin karşılığını vaktinde almaları ve oluşabilecek mağduriyetin önüne geçmektir.
Siyasal ikbal peşinde olup mevcut Belediye Başkanını ve temsil ettiği siyasi partiyi zorda bırakıp tüm borçlanmaya ret verebilirdik, Maaşları veremediler, İşçilerimizi mağdur ettiler diyebilirdik.
Ama "İşçinin hakkını alın teri kurumadan veriniz " şiarı ile borçlanmanın sadece personel maaşı kadar olan kısmına onay vereceğimizi belirttik.
Şunu da belirtelim ki ;
İYİ Belediyecilik anlayışı ile talip olduğumuz Ödemiş Belediyesinde üreten, kazanan ve kazandıran bir sistemin projeleri ile en ince ayrıntılarına kadar hazırız “ ifadelerine yer verildi.
 

Editör: Tutku İç