HABER/ BURCU TUNÇ

Gündem maddeleri içeresinde bulunan 12. maddede yer alan Kamu, Özel Bankalar, katılım bankaları veya İller Bankası Kredi kuruluşlarından 1 yıla kadar geri ödemesiz azami 5 yıl vadeli 70 Milyon kredi kullanılmak suretiyle iç borçlanma konusunun görüşülmesi hususunda Başkanlık Makamının 31.01.2024 tarih, 85773 sayılı yazısı maddesi ise tartışmalı olarak oylandı.

Konuyla ilgili olarak başkan Eriş “Daha önce de toplamda 30 milyon TL kredi çekmştik ve buna oy birliği ile karar vermiştik. Belediyemiz için alacağımız makineler ve bunun dışında belediye personelenin maaşlarının ödenmesi konusunda bu krediye ihtiyacımız var” diyerek açıklamasına şöyle devam etti, “Bildiğimiz kadarıyla seçim sürecinde yer alan 4 ay boyunca herhangi bir kesinti yapılmıyordu. Ancak iller bankasından gelen paramızdan yüzde 38,5 kesinti yapıldı. Ödemiş belediyesi tarihinde böyle bir kesinti yok” dedi.

Bunun üzerine söz isteyen MHP Ödemiş Belediye Meclis Üyesi Derya Coşkun ise Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e “Belediye işçilerinin maaşlarını ödemek için 70 milyon kredi çekeceğiz diyorsunuz ama festival düzenlemekten geri kalmıyorsunuz. Konser düzenleyerek, Ödemiş Belediyesi’ne 100. yıla yakışır bir borç bıraktınız” dedi.

MHP Ödemiş belediye meclis üyesi Derya Coşkun’a cevap veren Başkan Eriş ise “Festivallerde çok paralar harcamadık. Festivaller devam edecektir” dedi.

Karşılıklı tartışmalar devam ederken AK Parti grubundan gelen Gölcük Otel neden olmadı? sorusuna yanıt veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş  AK Parti Meclis Üyelerine “Siz bir önceki dönemde macera parkına vereceğiniz parayı Ödemiş Gölcük mahallesinde yapılacak olan Gölcük Otele verseydiniz” dedi.

DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ’TE BAYRAMLAŞMA

AK parti belediye meclis üyeleri ve MHP belediye meclis üyeleri 12. maddeye red oyu verirken; İYİ Parti belediye meclis üyeleri ve CHP belediye meclis üyeleri ise 12. maddeye kabul oyu verdi.
Böylece Ödemiş belediyesinin 25 milyon TL kredi çekmesine karar verildi.

Editör: Tutku İç