Ödemiş’e yatırımlarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Gölcük Yaylası’nda mevcut içme suyu kuyularının bakımını yaparak iki adet yeni sondaj kuyusu açtı. İlave su kaynaklarının şebekeye iletilmesini sağlayacak yeni hatlar için İZSU ekipleri zorlu arazi şartlarına meydan okudu.
Ödemiş’in 99 mahallesinde kesintisiz ve sağlıklı içme ve kullanma suyu ihtiyacı için çalışan İZSU Genel Müdürlüğü, yeryüzü cenneti ve turizmin cazibe merkezi Gölcük Yaylası’na dev yatırımlar yaptı. Gölcük Mahallesinin içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılandığı doğal kaynak sularına ait farklı noktalarda bulunan su kaynaklarında İZSU Genel Müdürlüğü tarafından engebeli ve zor çalışma alanlarında yaklaşık 3 ay süren 1. Etap çalışmalar ile bakım-onarımları yapılarak ilave su kaynakları oluşturuldu. 
Böylelikle elde edilen su miktarı arttırılırken su kaynakları ve depo arası ekonomik ömrünü tamamlamış yaklaşık 2500 metre iletim hattı yenilendi. Hat bulunmayan bölgedeki su kaynakları için 3500 metre yeni iletim hattı yapıldı. 
Bunun yanı sıra elde edilen içme suyunun depoya iletilmesini sağlayan terfi istasyonunda bulunan terfi motor pompalar revize edilerek ilave terfi pompalar ile su taşıma kapasitesi arttırıldı.
Gölcük Mahallesinin turizmin önemli merkezlerinden biri olması nedeniyle özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğuna bağlı olarak artan su ihtiyacı Ova ve Yayla merkezlerinde kesintisiz olarak karşılanmaya çalışılırken su ihtiyacını karşılayan 5 adet derin sondaj kuyusuna ek olarak 2 adet daha derin sondaj kuyusu açıldı. İletim hatları da tamamlanan yeni kuyuların devreye alınması için çalışmalar sürüyor. 
İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Gölcük’te 2. etap çalışmalar önümüzdeki günlerde planlama kapsamında devam edecek.

Editör: Tutku İç