YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Dağ, “Nasıl CHP’li kardeşlerimiz kendi Genel Başkanlarını veya Belediye Başkanlarını arzu ediyorsa, görmek istiyorsa ben de Mesut Dağ olarak Genel Başkanımız Temel Bey’i bu görevde görmek isterim. En yakışanı olacağına inanıyorum. Siyasetin çözümünü siyasetin içinden bulmak lazım. Bu işin Belediye Başkanlarıyla olacağını düşünmüyorum. Böyle bir durumda belediye meclis çoğunluğuna bakıldığında belediyelerin AK Parti’ye devri demek olur. Seçim sürecinde böyle bir kararının yarar getireceğini de düşünmüyorum. Toplumunun genel kabul göreceği, masanın dışından bir ismin olabileceğine inanıyorum. Bütün kesimlerden oy alabilecek pırlanta gibi insan elbette vardır. Bu seçimde  7 milyona yakın genç oy kullanacak. Bunlara da hitap edebilecek, bunları da peşinden sürükleyebilecek isimler çıkarır 6’lı masa diye ümit ediyorum.

Gençlerin güvenini biz sağlayacağız

Sosyal Medya’da Saadet Partisi’nin videoları müthiş izlenme rekorları kırıyor, dikkat çekiyor özellikle z  kuşağı dediğimiz ciddi manada bu videoları paylaşıyorlar. Yarınları güvenle görmek istiyor gençlerimiz. Bu güveni biz onlara sağlayacağız.

Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza kabul edilemez

Yasaklarla bir yere varılamaz. Bu ülkenin en büyük sıkıntılarından birisi yasaklardır. Bu ülke yasaklardan yıllarca çekmiştir. O yüzden bu saatten sonra kimseyi yasakla bir yere vardıramayız. Bu hikayenin tekrarı gibi duruyor ama bu tutmaz, herkes işini yapacak hele böyle gereksiz, sözün kime söylendiği belli olmadığı bir suçla bir insanın ceza alması kabul edilebilir bir şey değildir.”