Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Kulübü cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı anısına etkinlik düzenledi. 

29 Ekim günü yapılan etkinlikte, bir grup Bademli’den Mumkayası’na tırmandı, diğer grup Bademli’den Şelaleye yürüdü. 

Sevgi Yolu Sedak Dağcılık Kulübü ile birlikte yapılan etkinliğe 30 kişi katıldı.

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı şunları söyledi, “Öncelikle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı kutlu olsun. Bu Zafer günü anısına Bademli-Şelale yürüyüşünü, Bademli-Mumkayası tırmanışını Sevgi Yolu Sedak ile ortak etkinliği yaptık. Geçen haftaki cumhuriyetimizin 100. yılı anısına yaptığımız Bozdağ-Bozdağ Zirve tırmanışından sonra bu haftaki etkinliklerle devam ettik. Cumhuriyet bize bırakılan bir emanettir. Bir medeniyet devrimidir. Kulluktan vatandaşlığa geçiştir. Bu anlamda cumhuriyetle birlikte Türkiye Cumhuriyeti dünyada saygın bir yer kazanmıştır. Bunun için kuruluş ilkelerini eksiksiz uygulamalıyız. Cumhuriyeti devam ettirmek onu yüceltmek her Türk vatandaşının görevidir. Bu amaçla "Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacaktır" hedefini bizlere sunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, mücadele arkadaşları,Kurtuluş Savaşı şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle yadediyoruz” dedi.

Sevgi Yolu Sedak dağcılık kulubü başkanı Nergiz Amber Akalın ise, “Böyle anlamlı bir günde Efe Dağcılık kulübü ile birlikte güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Yürüdüğümüz rota doğal güzelliklerle dolu. Özellikle Şelale inanılmaz güzellikte. Efe Dağcılık kulübüne Rehber ve Yürüyüş liderlerine çok teşekkür ediyoruz. En kısa zamanda yeniden bu bölgede faaliyet yapmak istiyoruz” dedi.

Bademli’den Mumkayasına tırmanan grubun rehberi ve Yürüyüş Lideri Mesut Şimdi, “Yaklaşık 1300 irtifa kazanımıyla Mumkayasına ulaştık ve geri döndük. Tırmanış başarıyla ve güvenle tamamlandı. Sporcu arkadaşlar üstün performans gösterdi. Keyifle bir tırmanıştı. Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yılı kutlu olsun” dedi.

Şelale yürüyüşünün rehberi Nihat Yüce, “Sedak kulübüyle güzel keyifli bir yürüyüş yaptık. Planlandığı gibi etkinliği gerçekleştirdik. Bölgemiz inanılmaz ve emsalsiz güzelliklere ve coğrafi zenginliğe sahip. Bademli de harika bir yerde bulunuyor. Özellikle Şenlik Alanı dağcılık, kamp ve farklı amaçlı şenlikler için harika konumda.

BU HAFTA BİRGİ-KEMER-YILANLI YÜRÜYÜŞÜ VAR

5 Kasım Pazar günü yapacağımız yürüyüş rüya beldesi Birgiden başlıyor Kemer ve Yılanlı'ya uzanacak. Erkinliklerimize  doğaseverleri davet ediyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı kutlu olsun. Nice yüzyıllara” dedi.

Editör: Tutku İç