YEREL GÜÇ/ BUSE BAĞCI

 İlk kanadın Ulus Meydanı’ndan geçişi 20 dakika sürdü.
İzmir Limanı’ndan getirilen her biri 81.5 metre uzunluğunda olan 3 kanat parçası Ödemiş’te Ordu Caddesi, Fatih Caddesi, Mithatpaşa Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinden geçişi emniyet güçleri eşliğinde sağlandı. Dev kanatların geçişini vatandaşlar ilgiyle izledi.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Güney çevre yolunun tamamlanmamasına vurgu yapan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Güne hareketli başladık. Kiraz’da kurulacak rüzgar enerjisi santrali için İzmir Limanı’ndan yola çıkan 81.5 metrelik dev rüzgar türbini kanatlarının ilki, Emniyet güçlerimizin, Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin ve ilgili firmanın yoğun çabalarıyla zor da olsa ilçe merkezimizden geçti. Sadece Ulus Meydanı geçişi 20 dakika sürdü. 2001 yılında ilk dönemimde hazırlıklarına imza attığımız Ödemiş Güney Çevre Yolumuz keşke tamamlanmış olsaydı da bu zorluklar yaşanmasaydı, trafik böyle tıkanmasaydı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak “Torbalı-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yol” projesinde yer alan Ödemiş Güney Çevre Yolu’nun da bu vesile ile bir an önce tamamlanmasını can ve trafik güvenliği açısından diliyoruz” ifadelerini kullandı.
Saat 03.00 ve 09.00 arasında geçişi planlanan kanatlar, taşıyıcı aracın tekerleğinin patlamasından dolay planlanan zaman aralığında gerçekleşmediğinden için trafikte aksaklıklar meydana geldi.

Editör: Tutku İç