Arappınarı Mesire Alanında toplanan dağcılar Tire Güme Dağı zirve yürüyüşü ile 2 gün süren etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

İzmir, Denizli, Manisa, Turgutlu, Salihli ve çevre ilçelerden gelen dağcılar 10. Tire Güme  Dağcılık ve Kültür Şenliği için bir araya geldiler.

11-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen etkinlik, cumartesi günü Tire Kültür Gezisi ve Arappınarı Mesire Alanında çadır kampların kurulması ve Tire Belediyesi tarafından düzenlenen ikram yemeği, çeşitli yarışmalar, müzik dinletisi ve Tire Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileri ve eğlenceleri ile renk kattı.

TiRE JANDARMASININ OPERASYONLARI SÜRÜYOR TiRE JANDARMASININ OPERASYONLARI SÜRÜYOR

Pazar sabahı 4 gruba ayrılan dağcılar, Arappınarı Mesire Alanından hareket ederek Kaplan Mahallesi, Paşa Çeşmesi, Güme Dağı Zirve olmak üzere doğa yürüyüşü yapıldı.

Tire Doğa Sporları Spor Kulübü başkanı Zafer Taşkıranlar; “10. Tire Güme Dağcılık ve Kültür Şenliği’nin büyük bir katılım ile gerçekleşti. Organizasyon başarılı bir şekilde olanak sağlandı. Başta bize destek olan Tire Belediye Başkanımız Hayati Okuroğlu olmak üzere ve bu etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi
 

Editör: Tutku İç