YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Öğretmen Evi’nde geri dönen öğretmenleri ağırladı.

Öğretmenlerin de katıldığı programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’ye ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sözlerine devam eden Sunullah Desticioğlu, “2023-2024 öğretim yılında öğretmenler günü sebebiyle Sayın Bakanımız Yusuf Tekin il bazında 81 temsilci ve öğretmen misafir etmiştir. Bu İzmir ilimizde de Bakan Tekin ile görüşme fırsatı bulan iki değerli öğretmenimiz ile beraberiz. Zerrin Güngör öğretmenimiz, Ticaret Odası Anadolu Lisesi, Ümmü Kökmen öğretmenimizde İstiklal İlkokulu Sınıf Öğretmeni kendileri Ankara’da İzmir ilimizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Ben kendilerine bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Zerrin Hanım İl bazında değerlendirmede en yüksek puanı alarak Cumhurbaşkanlığı davetiyle İzmir’de 30 ilçede en başarılı öğretmen olarak Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda ağırlandı. Ümmü öğretmenimiz ise Bakanlık davetiyle şehit eşi olarak bizleri temsil etmiştir.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlınca davet edilen öğretmen Ümmü Kökmen, “Ben Bakanlığın daveti ile katıldım şehit yakını olarak. Oğlum Doğukan ile birlikte davete katıldık.  Bizimle çok yakından ilgilendiler. Program dahilinde ziyaret ettiğimiz yerler oldu. Gittiğimiz yerlerden bir tanesi de Şehitlik Anıtı’ydı. Ankara’nın güzel bir yerine sadece öğretmen şehitlerimizi kapsayan bir Anıt yapılmıştı. Bana da çok sürpriz oldu orada çok duygulandım. Hepsinin teker teker anıt mezarları yapılmış omumla karşılaşınca çok duygulandım. Bakanlığımızın yemeğine katıldık. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu yemek, anıt ziyareti Bakanlığımızın bizleri unutmadığını şehit ailelerimizin yanında olduğunu gösteriyor. Şehit aileleriyle, şehit ailelerinin çocuklarıyla birebir ilgilendiğini görmek, birebir acılarını paylaştıklarını görmek, birebir ihtiyaç ve istek doğrultusunda yardımcı olmaya çalışmalarını görmek bizi gerçekten duygulandırdı. Yalnız olmadığımızı hissettirdiler. Güzel ve yoğun duygular yaşattılar.” dedi.

3 YILDIR DİJİTAL ORTAMDA GÖRÜŞÜYORLARDI YAN YANA GELDİLER 3 YILDIR DİJİTAL ORTAMDA GÖRÜŞÜYORLARDI YAN YANA GELDİLER

Cumhurbaşkanlığı tarafından davet edilen öğretmen Zerrin Güngör, “Ticaret Odası Anadolu Lisesi felsefe öğretmeniyim. İzmir ilini temsilen Ankara’ya davet edildim çok gurur duydum. Gelen resmi yazılar bize çok hızlı bir şekilde ulaştı. Biz eylül ayı içerisinde başvurduk. Çeşitli çalışmaları gerçekleştiren arkadaşlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi kanala DYS üzerinden gelen yazılarla hareket ettiler. Başvuru yaptık. Tabi Çok geniş bir CV eklemek gerekiyor. Her ilçeden gelen ilde CV’lerimize bakarak ilde en yüksek puanı alarak Ankara’ya davet edildim. Çok gururlandım. 100. Yılda orada olmak ayrıca çok gurur verici. Bugüne kadar çok çalışma yaptık bunların hepsinin bir artısı var. Bana bu çalışma ortamını sunan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve personellerine çok teşekkür ediyorum. Eğer bize bu imkanlar sağlanmasaydı bu kadar iyi projeler ortaya çıkaramazdık. Yaklaşık olarak 15 yılda 17 ödül getirdim ilçemize öğrencilerimizle birlikte. Aynı zamanda çok sayıda sosyal sorumluluk projeleri yaptım. Sosyal sorumluluk projelerinde de çok destek gördük bu desteğinde çok artısı var. Ankara’da şehit aileleriyle beraber yeri geldi ortak aktivitelerimiz oldu. Bakanlığımızın düzenlediği resmi protokollere katıldık yeri geldi birbirinden farklı aktivitelerimiz oldu. Ankara’dan sonra İstanbul’da ağırlandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir etkinliğine katıldık. Ardından da kültür gezileri gerçekleştirdik. Ben özellikle genç öğrencilerimize bir şey söylemek istiyorum. Çalışmaktan asla yılmasınlar. Aldığınız her çalışmadan çok güzel dönütler alıyoruz bizim için en önemli ödül öğrencilerimizin artı kazandığını görmektir. Bu anlamda onların bir adım ötesine bir ışık katabiliyorsak hayatlarına bu en güzel ödüldür.” dedi.

Editör: Tutku İç