Serkan Barut, Başkan Çetinkaya'nın kendisine çay bardağı ile vurduğunu söyleyerek şikâyetçi oldu. Çetinkaya ise çay bardağı ile vurmadığını belirtti.

Geçtiğimiz Ekim ayında CHP Kiraz İlçe Örgütü tarafından düzenlenen yemekte çıkan kavga sonrası hakkında yürütülen disiplin soruşturması yürütülen ve parti ile ilişiği kesilen Serkan Barut ile bu kez CHP Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya arasında kavga çıktı.

CAM BARDAKLA VURDU İDDİASI

Edinilen bilgilere göre Barut bisiklet ile yolda seyahat ettiği sırada o esnada yol kenarında çay içen ilçe başkanı Yücel Çetinkaya ile karşılaştı. Karşılaşma esnasında sözlü başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Barut'un iddiasına göre Çetinkaya kavga esnasında kendisine cam bardakla vurdu. Barut hastaneye giderek rapor aldı ve Başkan Çetinkaya hakkında şikayetçi oldu.

BARDAKLA VURMADIM

Yücel Çetinkaya, "yanına giderek kendisine parti aleyhine sosyal medyadan olumsuz herhangi bir paylaşımda bulunmamasını istedim. Bu esnada bana diklendi ve sesini yükseltti. Yaşanan gerginlikte elimdeki çay bardağı yere düşmüştür. Kendisine çay bardağı ile vurmadım. Emniyet birimlerine gerekli ifadeyi verdim. Olay esnasında yanımda bulunanlar yaşananlara şahittir" dedi..

BARDAĞI YÜZÜME VURDU

Serkan Barut olayla ilgili şunları söyledi :

"Yücel Çetinkaya olayı yalanlayarak yanıma gelerek parti aleyhine paylaşımda bulunmamamı istediğini söylemiş. Ben herhangi bir parti ismi belirtmedim ne hikmetse üstüne alınmış. Şaşırtıcı olay tam olarak şu şekilde yaşandı; o mevkide bulunan bir büyüğümün yanına gitmiştim. Tam hareket edecekken, ‘Serkan buraya gel’ dedi ve ben de durdum bekledim. Elini omuzuma atarak, ‘Bundan sonra o yaptığın paylaşımları isim yazarak yap yiyorsa’ dedi. ‘Olur hemen yaparım’ dedim ve elindeki çay bardağını yüzüme vurdu. Sinkaflı kelimeler kullandı. Sonrasında araya giren çevredeki vatandaşlar olayı sakinleştirmeye çalıştı. Kamera kayıtlarında da belli oluyor zaten üzerime koşturma anları, bardağı vurma anları. İfademi bu şekilde verdim. Ayrıca emniyet güçleri yüzümde kırılan bardağı toplayarak delil olarak aldılar. Özgürce paylaşımı demokrasiyi savunanlar da bu şekilde şeyler yaşayınca şaşırıyor.”

KOZADER, “CENNET TOPRAKLARIMIZI KORUMAYA KARARLIYIZ” KOZADER, “CENNET TOPRAKLARIMIZI KORUMAYA KARARLIYIZ”

DİKKAT ÇEKEN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Diğer yandan Barut’un geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; “Sana söz en alttan en üstüne kökü gidecek. Kimse bedava maaş almayacak. Bedavacılarla, ilçe başkanı ayaklarına çevresinin işini yüzdürenlerle, yakınını işe aldıranlarla kendini halktan üstün görenlere özellikle yerel seçimlerde görüşeceğiz. Kimse kendini büyük görmesin. Ayrıca biz kenara çekilmedik izliyoruz biz sahaya çıktığımızda elimizde olanlarla siz ne yapacaksınız onu bekliyoruz. Saygılar”