Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile açıldı. Okul Müdiresi Ayşe Soysal açılış konuşması yaptı ve “100 Yılda 100 Değer”, “Türkülerle Yarınlara” ve “ Renklerin Kaynaşması” projelerinin sunumunu gerçekleştirdi. Etkinlik belge takdim töreni ile son buldu.


Etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu ve Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, Zafer Mahallesi Muhtarı Burcu Bıçaklı öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.


Açılış konuşmasını ve proje tanıtımını Okul Müdiresi Ayşe Soysal gerçekleştirdi.
Soysal şunları söyledi, “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım vekilim, Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürüm, kıymetli misafirlerimiz. Kaymakamımız Sayın Fatih Aksoy'un himayelerinde ilçemizde başlatılan "Yarınlara İz Bırak" projesi çerçevesinde Hatipoğlu Hasan Erdem İlkokulu ve Ortaokulu ailesi olarak yarınlara ayak izlerimizi bırakalım istedik ve okulumuz bünyesinde 5 proje ile "Yarınlara İz Bırak" projesine dahil olduk. Özel eğitim sınıfı öğrencilerimiz "İnci Dişler" projesi ile, 4. Sınıf öğrencilerimiz "Masalları Anlatıyorum" adlı projesi ile, 5. Sınıf öğrencilerimiz özel öğrenciler sizle ortak "Renklerin Kaynaşması" adlı projeler ile yarınlar iz bırakmaya çalıştılar. Ayrıca bugün sizlerle paylaşacağımız Cumhuriyetimizin 100. yılı olması nedeniyle “100 Yılda 100 Değer” ve “Türkülerle Yarınlara” projelerimiz ile kalıcı izler bırakmak için yola çıktık. Bu projelerimizi gerçekleştirme aşamasında 150'den fazla öğrencimiz bizzat görev aldılar. “100 Yılda 100 Değer” projemizin uygulama aşamasında tarlada çalışan Hatice teyzenin, trende yolculuk yapan gençlerimizin, kahvede yorgunluk atan Ali amcanın, camide namazını eda eden büyüklerimizin, gün yapan teyzelerimizin, fabrikada çalışan işçilerimizin yüreğine dokunduk. Türkülerimizi gelecek kuşaklara aktarmak adına oluşturduğumuz 100. yıl koromuzda da annelerimiz çocukları ile birlikte türküler söylediler. Annelerimiz bu türkülerimizi ailenin diğer fertleri ile paylaşarak türkülerimizin daha geniş alanda söylenmesine vesile oldular. “Renklerin Kaynaşması” projemiz ile 5. sınıf öğrencilerimiz özel öğrencilerimiz ile tıpkı renkler gibi kaynaşarak güzel eserler ortaya çıkardılar. Ve girişte açtığımız standımızda siz değerli misafirlerimizin beğenisine sundular. Projelerimizin yürütülme aşamasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ödemiş Belediye Başkanlığına, Devlet Demiryolları Bölge Müdürlüğüne, Ulussan Mandıra'ya, Radyo Remix'e, Üç Konak İlkokulu Müdürü Mehmet Yunus Tüylü’ye ve tüm velilerimize teşekkür ediyor sizleri projelerimizin sunumu ile baş başa bırakıyorum” dedi.

Tireli emekli öğretmenin ‘Sedef Telkari’ aşkı Tireli emekli öğretmenin ‘Sedef Telkari’ aşkı


“Renklerin Kaynaşması”nı stantlarda sergileyen öğrenciler sahneye çıkarak etkinlik kapsamında gösterilerini sergilediler. Ardından bir kısa film gösterisi ile “100 Yılda 100 Değer”i seyircilerle buluşturdular. Sonrasında koro eşliğinde öğrenciler ve veliler “Türkülerle Yarınlara” projesini hayat geçirdiler. Deniz Üstü Köpürür, Fikrimin İnce Gülü, Neredesin Sen, Vardar Ovası, türküleriyle seyircilere keyifli dakikalar yaşattılar.

Editör: Tutku İç