YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Zafer Partisi seçim çalışmalarını sürdürürken milletvekili adayları Ödemiş’teki ziyaretlerine devam ediyor.

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Zeliha Gürel, Cenk Dolu, Saadet Denizay Çatrak, Zafer Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Türkan Urgan, Zafer Partisi Tire İlçe Başkanı Bülent Onanç, Zafer Partisi Kiraz İlçe Başkanı Mehmet Karaman ve beraberindekiler Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran ile bir araya geldiler.

Muhtarların sorunlarını ve dileklerini dinleyen Zafer Partisi Milletvekili Adaylarından Zeliha Gürel, “Yerel yönetim birimlerine çok önem veriyoruz. Özellikle muhtarlara. Biz mahalleye dönüştürülen köylere yeniden köy statüsü verip köy okullarını açacağız. Şehrin ve ülkenin sorunlarını çözmek istiyorsanız köylerden başlayacaksınız. Eğitime köylerden başlamak zorundasınız. En iyi özel okulla köydeki bir okul aynı seviyede olmalı. Kadınları çok önemsiyoruz. Çünkü kadını eğitirseniz ülkeyi eğitirsiniz” dedi.

ZAFER PARTİSİ’NİN İLK UYGULAMASI SURİYELİLERİ VE GÖÇMENLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERMEKTİR

Yerel Güç Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’i ve ekibini ziyaret eden Zafer Partisi milletvekili adayları burada yine hedeflerinden ve projelerinden bahsederek, “Millet ve Cumhur ittifakı 1921 anayasasını baz alıyor. Oysa 1924 anayasası Cumhuriyetin anayasası olduğu için çok daha önemlidir. Bunu 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk öngörmüş ve geleceği planlamıştır. Bugün geldiğimiz noktada pandemi, Rusya- Ukrayna savaşı, Ortadoğu’daki savaşlar planlıdır. Suriyeliler bu ülkeye tesadüf gelmedi. Suriye’den Türkiye’ye göç tetiklendi. İktidar bunlara kimlik, pasaport verdi. Bunların hiç biri anayasaya uygun değildir. Bunları göndermemiz gerekiyor. Bu noktada harcanan 150 milyar dolar hepimizin cebinden çıktı. Zafer Partisinin ilk uygulaması Suriyelileri ve göçmenleri ülkelerine göndermek olacak. Biz bunlar için harcadığımız parayı neden gençlere istihdam sağlamak için kullanmıyoruz? Gençler neden hep kahvehanelerde? Nüfus artışı sığınmacılarda çok yüksek iken Türklerde 0,1. Tarımla ilgili ciddi kurumsallaşma olması gerektiğini düşünüyoruz. Partimizin bu konuda ciddi politikaları var. Su, toprak ve çevre sorunları çok önemli. Eğitime, tarıma çok önem vereceğiz. Gençlerin köye dönüşünü sağlayacağız” dedi.

Milletvekili adayları daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesini ziyaret etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu