YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Tire’de de törenle kutlandı. Saat 09:00’da başlayan ilk tören yenilenen Cumhuriyet   Meydanı’nda yapıldı. 

Saat 09:00’da çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar Tire Belediyesi’nin yapacağı etkinliklerle gece boyunca sürecek. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanında yapılan çelenk törenine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Hazinedaroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Okay Cansu, Emniyet Müdürü İsmail Canpolat daire amirleri, oda temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve Tire Belediyesi Armoni Bandosu eşliğinde okunan İstiklal Marşı’nın ardından Tire İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Koca, Atatürk anıtı önüne çelenk bıraktı. Çelenk sunumunun ardından tören, gölet şenlik alanında devam etti.  Gölet şenlik alanında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler, halk oyunu, jimnastik ve taekwondo gösterileriyle devam etti. Öğrencilerin gösterileri, izleyenlerin beğenisini topladı. Etkinlikler gece de Fener Alayı ve konserlerle devam edecek. 

HABER İLE İLGİLİ FOTOĞRAF GALERİSİ

GENÇLERİMİZ İÇİN DOLU DOLU BİR PROGRAM HAZIRLADIK

19 Mayıs Kutlamaları ile ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’ un, 104. yıldönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini ve gururunu yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözleriyle Türk gençliğine olan güvenini ifade etmiştir.  Bizlerde Tire Belediyesi olarak 19 Mayıs 1919’ un, 104. Yıl dönümünde gençlerimiz için dolu dolu bir program hazırladık. Akşam Fener Alayı ve Gölet alanımızda konserlerimiz devam edecek. Tüm Tireli vatandaşlarımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” Dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu