Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı  İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar

YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU
 
 Söyleşiye Ödemiş Belediye Başkanı ve Belediye Başkan aday adayı Mehmet Eriş, Ödemiş AK Parti Belediye Başkan aday adayı Murat Öncel ve Ödemiş CHP Belediye Başkan aday adayı Bekir Keskin katıldı. 


 
 
Cumhuriyetin 100. Yıl Marşı için kalemi eline alan Dr. Serra Menekay “Bin Asır” isimli marşını yazdı. Bu marşın bestecisi ise Aysim Olgun Yıldız oldu. Ödemişli olan Dr. Serra Menekay gerçekleştirdiği söyleşide Kuruluşumuz, Kurtuluşumuz ve Cumhuriyetimizin değerlerinden ve Ödemişli Dr. Mustafa Bengisu’nun hayatından sıkça söz etti. Ödemiş’in tarihinden bahseden eden Serra Menekay Ödemiş’in ve Vatanımızın tarihini unutturmamayı kendine görev edindiğini vurguladı. Ardından gerçekleşen marş dinletisinden sonra Besteci Aysim Olgun Yıldız konuşmak için sahneye çıktı.
 
Besteci Aysim Olgun Yıldız, “Biz Serra ile bebeklikten beri arkadaşız aramıza mesafeler girdi zaman zaman ama biz hep engellere rağmen bir araya gelip üretmeye ve yerli eserler üretmeye çabalıyoruz. Ömrümüz yettiğince üretmeye devam edeceğiz. Ben bir besteci ve öğretim üyesi olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 2021 yılında Serra’ya teklifte bulundum. Sen bu kadar tarih araştırıyorsun zaten uzunca yıllar çalışmalar yaptın Kuvayi Milliye ruhunu çok güzel yansıtmışsın kitaplarında, bu kadar Kuvayi Milliye ruhu yansıtabilen bir insansın en güzel şiirleri de sen yazarsın, ben güveniyorum sana bu konuda dedim. Cumhuriyetin 100. Yılı Marşı’nı bestelemek bende istiyordum. İçinde Kuvayi Milliye olmayan bir 100. Yıl Marşı olabilir miydi? Bence olamazdı. Bunu da en güzel Serra yapabilir diye düşündüm ve haklıda çıktığımı düşünüyorum” dedi.


 
Söyleşinin ardından konuşma yapmak için kürsüye çıkan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Cumhuriyetin zenginliğinden, Cumhuriyetin nimetlerinden yararlanarak geleceğe ve Cumhuriyet kadınlarına örnek olarak aramızda bulunmalarından çok mutluyum. Serra kardeşimiz söyleşilerde hep yüreklere dokunan şiirleriyle bizi hep duygulandırırdı. Cumhuriyet kızlarının değerini bilmemiz gerektiğiniz düşünüyorum. Yüreğinize, sesinize sağlık. Bu güzel söyleşiyi gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Editör: Tutku İç