HABER:DİLEK ACAR GÜLEÇ

Öğrencilerine geleceğin eğitim modelini sunmaya hazırlanan Uğur Okulları Tire Kampüsü basın lansmanı Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Çakır, Barış Sezgin ve Elif Türkay, Uğur Okulları Tire Kampüsü Kurucu Temsilcisi Yıldırım Baytekin ve Uğur Okulları Tire Kampüsü Kampüs Müdürü Emel Okat’ın katılımıyla gerçekleştirildi. İzmir’de; Aliağa, Bayraklı, Bornova, Gaziemir, Güzelbahçe, Menemen, Narlıdere, Örnekköy ve Karşıyaka’da bulunan kampüslerinde eğitime devam eden Uğur Okulları, Tire Kampüsü ile nitelikli eğitim veren okullarına bir yenisini daha ekleyecek. Tire’deki Uğur Okulları Eğitim Kampüsü, Uğur markasının İzmir’deki 10’nuncu kampüs olacak.

TÜRKİYE GENELİNDE 79’I KAMPÜS 113 OKUL

79’i kampüs olmak üzere toplam 113 okulda kaliteli eğitimi öğrencileriyle buluşturduklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, sektörde öncü adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi. İzmir Tire’de yeni öğrencilerle buluşacak olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek “Türkiye genelinde okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde başarıyla eğitimlerini sürdüren 85 bin öğrencimiz, en değerli varlıklarımız. Hedefimiz geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve bir dünya vatandaşı olarak yetişmeleri. Tüm okullarımızda aynı müfredatı, aynı kaynakları, aynı öğretim süreçlerini, aynı projeleri eş zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz. Tüm süreçlerimiz iç denetim birimimiz tarafından denetleniyor. Hem okullarımızda hem kurslarımızda belirlediğimiz 1269’den fazla iç denetim kriterimiz var. Günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak her daim kendimizi geliştirmeye açık bir kurum olarak AR-GE yatırımlarımızı özenle sürdürüyoruz. ‘Öğretmene yapılan yatırım çocuklarımıza ve geleceğe yapılan yatırımdır’ inancıyla Türkiye genelinde hizmet içi eğitimler düzenliyoruz. İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri, belediyeler ve üniversitelerle iş birliği yaparak kurumumuz dışında da veli, öğrenci ve öğretmen eğitimleri düzenliyoruz. Ayrıca tüm öğretmen ve yöneticilerimize Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüzde 100 burslu yüksek lisans yapma imkanı sunuyoruz” dedi.

‘5 DİL 2 BECERİ’ ODAKLI EĞİTİM YAKLAŞIMI

Eğitim yaklaşımlarında öğrencilere ‘5 Dil ve 2 Beceri’nin kazandırılmasını önemsediklerini belirten Çiçek şöyle devam etti: “Bu beş dilden birincisi ana dilimizdir. Hayat başarısı için Türkçeyi öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. Okuduğunu doğru anlayan, kitap okumayı seven bir nesil yetiştiriyoruz. İkincisi, bilim dili olan matematik. Öğrencilerimize matematiğin hayatımızda ne işe yaradığını, nerede karşımıza çıkacağını anlatmak istiyoruz. Üçüncüsü, global dünyanın dili İngilizce. İyi İngilizce konuşan, kendini iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Beşinci dil ise davranış dili. Yani iyi insan olmak. Bu 5 dilin yanında ise 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: Sanat ve spor.”

STEM EĞİTİM MODELİ

Geçtiğimiz 2 yılda dünyada yaşanan tüm sorunların çözümünün fen ve teknolojide saklı olduğunu deneyimlediğimize dikkat çeken Nil Çiçek “Gelecekte oluşabilecek krizlere karşı hazır bir nesil yetiştirmek adına biz de STEM eğitimlerine odaklandık. Eğitim öğretime başladığımız günden bu yana okullarımızda fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan STEM öğretim modeli uygulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM, ortaokul ve lisede STEM olarak derslerde öğrenciler; disiplinler arası kazanımları, bu kazanımların birbirleriyle nasıl bütünleştirileceğini ve çok boyutlu düşünmeyi öğreniyor” dedi.

TEKNOLOJİ VE EĞİTİM BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR

Eğitimde teknoloji entegrasyonuna 10 yıl önce başladıklarını ifade eden Nil Çiçek şöyle devam etti: “Pandemi; teknolojinin destekleyici, tamamlayıcı, geliştirici özelliklerini keşfetmemizi sağladı. Dijital vatandaşlık kavramı doğru anlaşılıp teknoloji amaca uygun kullanıldığında teknolojinin aslında faydalı bir şey olduğu herkes tarafından da anlaşıldı. Aktif şekilde kullandığımız teknoloji entegrasyonumuzu son iki yılda tüm kurumlarımızda geliştirdik. Beş yıldır okullarımızda kullandığımız Metodbox ile her gün 85 bin aktif kullanıcı eğitime devam ediyor. Ayrıca canlı derslerimiz de Metodbox içerisine entegre edilen yerli ve eğitim odaklı görüntülü görüşme sistemi SeeMeet üzerinden yapılıyor.”

YKS VE LGS’DE TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Bu yetkinliklerle donatılan öğrencilerin Türkiye’de ve dünyada başarılara imza attığını ifade eden Çiçek “2020 YKS’de öğrencimiz Halid Oğuz Serçe, LGS’de ise Ada Kaderoğlu Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerimiz 2021 yılında ise YKS’de ilk 100’de 12, ilk 500’de 41, ilk 1.000’de 58 derece, ilk 2000’de 216 elde ederek büyük başarıya imza attılar. LGS’de ise yüzde 1’lik dilimde 427, yüzde 2’lik dilimde 559, yüzde 3’lük dilimde 892, yüzde 4’lük dilimde 997, yüzde 5’lik dilimde 1232 öğrencimiz yer aldı” dedi.

TİRE KAMPÜSÜ 692 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Tire’ye tüm bu eğitim olanaklarına sahip yeni bir eğitim kurumu kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Uğur Okulları Genel Müdürü Nil Çiçek, kampüs hakkında şu bilgileri verdi: “Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek kampüsümüzde öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de öğretim kadrosu ile mükemmel bir eğitim-öğretim hizmeti sunacağız. 30 derslikli, 2 bin 910 metrekare kapalı, 5 bin 25 metrekare açık alana sahip kampüsümüzde STEM Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, kütüphane, toplantı salonu, kapalı spor salonu, basketbol, futbol ve hentbol sahası gibi birçok fiziki olanak yer alıyor. 692 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe hazırlayacağız.”

FIRSATIMIZ OLURSA HER İLÇEYE GİRMEK İSTERİZ

Uğur Okulları Tire Kampüsü Kurucu Temsilcisi Yıldırım Baytekin ise, “Tire köklü bir tarihe ve kültüre sahip. Kentleşme açısından kıymetli bir ilçemiz. Uğur Okulları markası da 54 yıldır Türkiye’de kaliteli eğitimin adresi ve markası, bu markanın artık Tire ile de tanışması gerekiyordu. Okul olarak burada bir koleji devir aldık. Bir takım fiziki yatırımların da yapılması lazım. Genel müdürlüğümüzün mimarlığı öncüsünde Tire Kampüsümüze fiziki bir yatırım yapacağız. İzmir’de ayrıca 3 tane de netleşmiş kursumuz var. Menemen’de 4’üncü ve en özel kursumuzu açıyoruz. Kurs ve okul görüşmelerimiz de devam ediyor. Fırsatımız olursa her ilçeye girmek isteriz” diye konuştu.