ÖDEMİŞ'TE 18 BİN 942 ÖĞRENCİ İÇİN SON DERS ZİLİ ÇALDI ÖDEMİŞ'TE 18 BİN 942 ÖĞRENCİ İÇİN SON DERS ZİLİ ÇALDI

CHP Ödemiş Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Turan Yerel Güç’te yayınlanan Seçimin Nabzı programında program müdürü Burcu Tunç’un sorularını yanıtladı.

ELİNDEN GELENİ YAPMIŞ, ÇALIŞMIŞ, ÇABALAMIŞ, ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİ İLE BERABER YÖNETİMDE OLMAYA ÖZEN GÖSTERMİŞ, KİMSEYLE AYRIŞMAMIŞ, GAYESİ SADECE ÖDEMİŞ’E FAYDALI OLACAK BİR İNSAN OLACAĞIMDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Adaylaşır ve seçimi kazanırsak her birimizin farklı bir çalışma tarzı olacaktır. Her aday kendi düşündüğü ve planladığı, şehrine iyi gelecek projeler uygulayacaktır. Elinden geleni yapmış, çalışmış, çabalamış, şehrin tüm dinamikleri ile beraber yönetimde olmaya özen göstermiş, kimseyle ayrışmamış, gayesi sadece Ödemiş’e faydalı olacak bir insan olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

PROFESYONEL FUTBOL TAKIMLARI YİNE ESKİSİ GİBİ GÖLCÜK’E GELMELİ

Ödemiş'te gözlemlediğim kadarıyla trafik yoğunluğu, otopark sorunu gibi sorunlarımız var. Sosyal belediyecilik anlamında daha fazla bir şeyler yapılabileceğini, şehrin hem turizm hem tarihi değerleri açısından önemli olan Birgi, Bademli, Bozdağ ve Gölcük gibi bölgelerimizde daha fazla hareketlilik ve aktivite sağlayabileceğimizi düşünüyorum. Örneğin 90'lı yıllarda ülkemizin ünlü profesyonel futbol takımları Gölcük’e gelir ve kamp yaparlardı. Uzun süre de kalırlardı. Bu çok önemliydi. Ama şu an otellerin aktif olmaması maalesef bunun önüne geçmiştir. Fakat şu an Gölcük’te İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapımını üstlendiğimiz bir otelimiz var. İvedilikle bu otelin faaliyete geçmesi ve orada birkaç çim saha oluşturulması, profesyonel futbol takımlarının tekrar davet edilmesi gerektiği fikrindeyim.

MESLEĞİNDE VE İŞİNDE UZMAN KİŞİLERLE ÇALIŞACAĞIZ 

Adaylaştıktan sonra elbette konusunda ve mesleğinde profesyonel bir meclis ekibiyle birlikte onların da önerileriyle Ödemiş için faydalı olacak projelere imza atacağımıza inanıyorum.

LİYAKATLI KADROLAR İYİ BİR YÖNETİMİN İŞARETİDİR. HEM DE BELEDİYE BAŞKANININ İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIR

Ben liyakattan yana biriyim. Bizim bir parti adabımız, bir parti yönetimimiz var. Elbette çalışma arkadaşlarımızı oluştururken partiliğini ön planda tutacağız. Ancak mesleğinde ve konusunda uzman kişileri seçeceğiz. Liyakatlı kadrolar iyi bir yönetimin işaretidir. Hem de belediye başkanının işini kolaylaştırır.

ÖDEMİŞ’İN İYİLİĞİ İSE BELEDİYE BAŞKANI KİM OLURSA OLSUN ROZETİNİ HİZMETİN ARKASINDA TUTMALIDIR

Ben üreticiyim, çiftçiyim, örgütçüyüm. Beraber hareket etmenin ne demek olduğunu en iyi bilen insanlardan biriyim. 31 yıllık kooperatifçilik geçmişi olan biri olarak elbette 1000'e yakın ortağı olan bir kooperatif bünyesinde toplumun tüm siyasi kesimlerinden olan herkes ile çalışabiliyorsak Ödemiş'in tüm halkını görüşü, tarafı ne olursa olsun kucaklayacağımızdan emin olabilirsiniz. Hedefimiz Ödemiş’in iyiliği ise belediye başkanı kim olursa olsun rozetini hizmetin arkasında tutmalıdır. Bugüne kadar beni tanıyan herkes benim bu düşüncemi bilir.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE  İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞARILI BULDUĞUM BELEDİYELERDİR

Gözlemlemiş olduğum pek çok belediyeden güzel çalışmalar edindim. Örneğin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi projeleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi özellikle tarım ve kooperatifçilik ile ilgili projeleri ile çok yol kat ettiler.

ÖDEMİŞ'TE SOSYAL TESİSLER ÇOĞALMIŞ DAHA FAZLA KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANMIŞTIR
4 yıl meclis üyeliği yaptım. Belediye başkanımız ile birlikte çalıştık. Başkanın genel anlamdaki projeleri sosyal projelerdir. Örneğin Gölcük oteline bakıldığı zaman sanki hizmet anlamında geride kalınmış gibi görünse de deprem ve pandemi herkesi etkilediği gibi bizleri de çok etkilemiştir. Bunun dışında Ödemiş'te sosyal tesisler çoğalmış daha fazla kişiye istihdam sağlanmıştır.

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ İLE HEP İLETİŞİM, HEP DİYALOG HALİNDE OLDUM
Elbette şeffaf bir Başkan olacağım. Ödemiş halkının parasını, iller bankası'ndan gelen paraları halka daha iyi hizmetler vermek için kullanacağız. Niyetimiz açıktır. Ödemişlilerin dertlerini dert edineceğim. Ben halkın içinden gelen bir adamım. Toplumun tüm kesimleri ile hep iletişim, hep diyalog halinde oldum. Tüccar’ın, esnafın, halkın, iş insanlarının ne istediğini bilirim. İstihdam sağlamak adına yapılacak yatırımları da desteklerim.

BENİM İLKEM EŞİTLİK DEĞİL ADALETTİR
Benim İlkem eşitlik değil adalettir. Şu anda Ödemiş CHP’den toplam 8 aday adayı olarak karşınızdayız. Önümüzdeki 15 gün içinde adayımız açıklanacak. Bu kişi kim olursa olsun Ödemiş’i en iyi şekilde yönetecek biri olacak ve hepimiz onu destekleyeceğiz. Ödemiş için yeni belediye başkanı da CHP'li bir başkan olacaktır. Temennim budur “dedi.

Editör: Tutku İç