TİRELİ ÖĞRETMENE KIZININ YANINDA SALDIRI BURNU KIRILDI TİRELİ ÖĞRETMENE KIZININ YANINDA SALDIRI BURNU KIRILDI

Tire’nin merkezinden bulunan Atatürk Parkı’nın imalatı tamamlandığında, şehrin cazibe merkezi olacağının altını çizen Başkan Duran: 
‘’ Her şehrin kendine has bir meydanı, ikonik bir parkı ve buluşma noktası vardır. Tire’mizde ise Atatürk Parkımız, çocukluğumuzun ve gençliğimizin geçtiği dinlence yeri olarak hatıralarımızda yer almıştır. Zamanla bakımsız bırakılmış, yenilenmemiş, tabiri caizse kaderine terk edilmişti. Bizler gerekli fizibiliteyi yaparak, yenilikler katarak, oluşturduğumuz projeyle kolları sıvadık ve çalışmalara başladık.’’
 
BİRÇOK DONATININ BİR ARADA OLDUĞU  KOMPLEKS OLACAK
 
Başkan Duran şöyle devam etti: ‘’ Nostaljik dokusuna sadık kalarak ve mevcut alanı daha da genişleterek, içerisinde kafeteryası, yürüyüş alanı, sentetik zemine sahip modernize edilmiş futbol sahası, çok güzel aydınlatma ve peyzaj çalışmalarının olduğu ve vatandaşlarımızın rahat edeceği, huzur bulacağı bir mekân oluşturuyoruz. Parkımızın içinde bulunan mevcut havuzun ise yeni teknoloji ile daha da büyüterek ve üzerine bir köprü inşa ederek şehrin sembolik bir alanı haline getireceğiz. Yine parkımıza adının verildiği Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün çocuklarla olan bir heykelini de uygun bir kısımda yerini alacaktır. Tarihi Tire Belediyesi Armoni Bandomuzun idari binasının da yer alacağı tesisimizin yapımı hızla devam etmektedir. Şehri muazzam tahtı kadim yeşil Tire’ye yakışır bu güzel tesisimiz tamamlandığında vatandaşlarımızın da beğeneceği bir dinlence kompleksi olacağına inancımız tamdır’’ dedi.
Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın hemen hemen her gün özel olarak takip ettiği bu özel projenin yakın zamanda tamamlanması bekleniyor.

Editör: Tutku İç