MEHMET TAŞLI, “kaybetme nedenim belediye başkanının taraf olması” MEHMET TAŞLI, “kaybetme nedenim belediye başkanının taraf olması”

Eker mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilanının ardından başlattığı Aydınlanma Devrimleri’nin gerici çevrelerce engellenmek isteneceğini çok iyi biliyordu. Bu nedenle, 20 Ekim 1927’de Büyük Nutuk’unu Gençliğe Hitabe ile sonlandırmıştır. Bu hitabe ile Türk Gençliği'ne şartlar ne olursa olsun büyük bir ödev vermiştir. 
Çünkü Cumhuriyetimizin sayesinde ülkemizin kalkınmasını, insanımızın fikri hür, vicdanı hür, özgür ve çağdaş bireyler olmasını içine sindiremeyenlerin, Sevr'deki hesapları Lozan'la birlikte yerle bir olan odakların, Cumhuriyetimize kast etmeye kalkışacağını öngörmüştür. 
Atatürk, Cumhuriyet ve Aydınlanma Devrimlerine karşı Menemen'de 93 yıl önce Derviş Mehmet adlı alçak önderliğinde ayaklanan gerici güruh, Öğretmen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Şevki ve Hasan Beyleri katlederek alçak bir girişimde bulunmuştur. 
“Ey Türk İstikbalinin Evladı, işte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır.” sözleriyle Türk Gençliği'ne seslenen Atatürk'ün izinden yürüyen Türk Genci Kubilay da gözünü bile kırpmadan gericilerin karşısına dikilmiştir. 
Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti uğruna canını feda etmekten kaçınmadan şehit olan Asteğmen Kubilay ve beraberindekiler bizlere büyük bir mücadeleyi miras bırakarak ölümsüzleşmişlerdir. 
Bu ayaklanma, Laik Cumhuriyetin kararlı duruşu ve çelik iradesi ile bastırılmış, hainler hak ettikleri biçimde cezalandırılmıştır. 
O gün girişimleri sonuçsuz kalan hainler, Emperyalizmin maşası olmayı günümüzde de sürdürmektedir. 
Vatanımız üzerinde hesapları bitmeyen Emperyalizm 100 yıldır; Atatürk'ün en büyük eseri olan özgür ve bağımsız Cumhuriyetimizi kurucu felsefeden ve kurucu ruhtan kopararak kendi uydusu olacak bir devlete dönüştürme çabasındadır. Bu hesaplara hizmet eden işbirlikçi karanlık odaklar, halkımızın temiz din duygularını sömürmeye ve din kisvesi altında hain girişimlerde bulunmaya devam etmektedir. 
Şartlar ne olursa olsun Cumhuriyet ve Atatürk sevdalıları ayaktadır, göğsünü Cumhuriyetimiz ve kazanımları için siper etmeye hazırdır. 
Bugün elimizde aydınlanma meşalesi ile sürdürdüğümüz bu mücadele, Derviş Mehmetler yetiştirme gayreti ile Özgür ve Laik Cumhuriyetin Kubilaylar yetiştirme iradesinin mücadelesidir. Sonuçta elbette Kubilaylar kazanacaktır.
Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı milyonlar, Türk İstiklâlini, Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmenin mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli olduğu bilinci ve olanca gücüyle Kubilay’ın temiz kanı ile çizdiği yolda yürümeye, Karşı Devrim ihanetine geçit vermemeye kararlıdır.
Birileri bu gerici odaklara cesaret verici söylemlerde bulunsa da, hatta bu gericileri açık açık desteklese de bizler laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılda da özgürlükle, adaletle, çağdaşlıkla, akılla ve bilimle yükselmesi için durmadan dinlenmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.
Milletçe kalbimizde yaşattığımız, sonsuza dek yaşatacağımız Menemen şehitlerimizi minnetle yad ediyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun!"

Editör: Tutku İç