31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Başkan Cemil Tugay yönetiminde bugün ilk kez toplandı. Seçimde Tire’de tarihi bir oy alan CHP, büyükşehir meclisine ilk kez 4 üye göndermeyi başarmıştı. Bugün gerçekleştirilen toplantıya Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu ile birlikte CHP’li meclis üyeleri Hidayet Petin, Kamil Taşal, Görkem Çolak ve Yalçın Kaya da katıldı. 

TİRELİ ÜYELER, ÖNEMLİ KOMİSYONLARA GİRDİ
Meclis komisyonlarının belirlendiği ilk toplantıda Tire’yi temsilen bulunan 4 CHP’li isim çok önemli komisyonlarda yer aldılar. 
Hidayet Petin, Encümen ve Sokak Hayvanları Koruma Komisyonu, Görkem Çolak, Plan Bütçe Komisyonu ile Gençlik Üniversite ve İstihdam Komisyonu’na, Yalçın Kaya, Gençlik Üniversite ve İstihdam Komisyonu ile İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Komisyonu’na, Kamil Taşal ise Çocuk Hakları ve Çocuk Dostu Kent Konseyi Komisyonu, Sosyal Politikalar Komisyonu ve Organize Sanayi Bölgeleri Komisyonu’na seçildi. 

“BİRLİKTE ÇALIŞACAK, BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ”
Meclis toplantısının ardından açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, “31 Mart sonrası yeni dönemin ilk Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı'nı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay'ın başkanlığında gerçekleştirdik. Tire Belediye Meclisimizden 4 CHP'li üyemizle birlikte büyükşehir meclisinde ilçemizi temsil ettik. Büyükşehirde çok önemli komisyonlarda yer alan meclis üyelerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İzmir ve Tire adına hayata geçireceğimiz projelerle birlikte çalışacak, birlikte üreteceğiz.”
Cumhur İttifakı listesinden Tire’den İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne giren AK PARTİ’li Mehmet Çeltikcoğlu Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu’na seçildi.

İŞTE SEÇİLEN İSİMLER
Meclis Başkan Vekilleri
Meclis Birinci Başkanvekili: Altan İnanç
Meclis İkinci Başkanvekili: Mehmet Atilla Baysak

Meclis Divan Kâtip Üyeleri
Mustafa Vatansever, Uygar Kanmış, Doğukan Maltepe, Sultan İpekli Aksoy, Enes Oğuz

İzmir Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeleri:
Saadet Çağlın, Erol Güngör, Kazım Umdular, Zafer Levent Yıldır, Hidayet Petin

ESHOT İdare Encümen Üyeleri:
Erhan Erdil, Mehmet Türkbay, Leman Tunus

Ege Belediyeler Birliği:
Sedef Cem

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyeleri:
Zafer Levent Yıldır, Esra Koçdemir, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Aras Kaynarca, Onur Topuz, Yağmur Yurdakul Özkan, Uğur İnan Atmaca ve Selma Kısa 

Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri:
Saadet Çağlın, Mustafa Vatansever, Raife Karabatak, Tülay Horasan, Günay Önder, Hatice Semerci, Metin Erkan, Mustafa Bahar ve Gizem Akyüz 

Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri:
Candaş Yeter, Tamer İmal, Hazal Öztürk Işık, Onur Saatli, Görkem Çolak, Zümer Timur Mert, Şepnem Türe, Kazım Erten ve Ercan Tekin

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri:
Nurcan Adıgüzel , Hacer Taş Gültepe, Tuğçe Gülcüler, Ferdi Hepyılmaz, Ege Batu Eltez, Neriman Balcı Türkeri, Gökalp Erhan Güzel, Dilaver Kişili ve Fırat Eroğlu 

Ulaşım Komisyonu Üyeleri:
Barış Dalgıç, Çiler Gürel, Osman Yurtsever, Ulaş İsmail Şenol, Niyazi Arslan, Ufuk Aykol, Eşref Çakır, Bahadır Altınkeser ve Ümit Cingöz

Hukuk Komisyonu:
Rıfat Özer, Mehmet Türkbay, Muhittin Cumhur Şener, İpek Kul, Ümran Göçen, Ceren Türker Uykal, Ahmet Cemil Bayeli, Buçin Kevser Sevil, Özgür Kaner

Tarım Orman ve Hayvancılık Komisyonu:
Ali Bor, Gazanfer Yavaş, Şükrü Süreroğlu, Nail Kahraman, Selçuk Karakülçe, Deniz Vural, Erdal Karagöz, Halil Deveci, Hasan Aytaç Baştuğ

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu:
Hacer Taş Gültepe, Neriman Balcı Türkeri, Semiha Memiş Saraç, Gizem Çetinkaya Ülker, Bilge Kasırga Sözcü, Hatice Semerci, İbrahim Öz, Hakan Yıldız, Burçin Kevser Sevil

Kent Konseyi Komisyonu:
Erdoğan Çoban, Banu Ayhan, Nurcan Adıgüzel, Mehmet Çıtak, İsmail Yüzer, Bekir Gündoğdu, Rıfat Özer, Hakan Yıldız, Mesut Yaşar Aybar

Engelsiz İzmir Komisyonu:
Leman Tunus, Devrim Akseki, Semiha Memiş Saraç, Raife Karabatak, Günay Önder, Doğukan Maltepe, Mehmet Eren, Emrah Erol, Yetkin Yıldız

Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu:
Hidayet Petin, Selçuk Karakülçe, Yağmur Kurdakul Özkan, Esra Koçdemir, Hediye Kaya, Mehmet Eren Erdal Karagöz, İsa Nezir, Feyzullah Ergin

Deprem Afet Komisyonu:
Barış Dalgıç, Tuğçe Gülcüler, Ali Eren Alibeşoğlu, Rüzgar Sönmez, Ahmet Cemil Balyeli, Niyazi Arslan, Mustafa Genç, Nail Kocabaş, Okan Bildirici

Esnaf, Meslek Odaları ve Tüketiciyi Koruma Komisyonu:
Mehmet Mithat Salepçioğlu, Yakup Yenice, Muhittin Cumhur Şener, Osman Selim Tok, Bekir Gündoğdu, Ayhan Kaya, Mehmet Çıtak, Latif Aydemir, Hakan Kalfaoğlu

Sosyal Politikalar Komisyonu:
Şükre Süreroğlu, Gizem Çekinkaya Ülker, Mehmet Cengiz Sarıoğlu, Banu Gençkan, Kamil Taşal, Mustafa Vatansever, Yakup Yenice, Sebahattin Güzel, Erdoğan Çoban

Kentsel Dönüşüm ve Konut Politikaları Komisyonu:
Saygın İkiz, Nilüfer Bakoğlu Aşık, Yunus NAadi Ergen, Ufuk Akyol, Ali Bor, İsmail Sarı, Hediye Kaya, Adem Öztürk, Sezgin Özgen

İYİ PARTİ ÖDEMİŞ’TE ŞOK İSTİFA İYİ PARTİ ÖDEMİŞ’TE ŞOK İSTİFA

Kooperatifler ve Pazaryerleri Komisyonu:
Banu Ayhan, Doğuş Bayır, Mehmet Mithat Salepçioülu, Abdulvahap Batıhan, Gazanfer Yavaş, Erhan Erdil, Celal Yıldız, Mehmet Emin Davran, İsmail Hancı

Deniz, Kıyı Alanları ve Limanları Komisyonu:
Altan İnanç, Gözde Çelik Özoğlu, Gazi Gençoğlu, Ümran Göçen, Erol Güngör, Nuri Ceaferoğlu, Ferdi Hepyılmaz, Ferhat Uysal, Mesut Yaşar Aybar

Sürdürülebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu:
Ege Batu Eltez, Mükremin Zülkadiroğlu, İsmail Sarı, Dinçer Gözmen, Ahmet Güney, Saygın İkiz, Umut Ergül, Oktay Salduz, Mehmet Çeltikçioğlu

Çocuk Hakları ve Çocuk Dostu Kent Komisyonu:
Osman Sevim Tok, Orhan Berber, Kamil Taşal, Ender Beyazyıldırım, Özge Özkarakaş Eseroğlu, Sultan İpekli Aksoy, İsmail Yüzer, Sebahattin Güzel, Hilal Sadıkoğlu Akar

Gençlik, Üniversiteler ve İstihdam Geliştirme Komisyonu:
Ender Beyazyıldırım, Şebnem Türe, Yalçın Kaya, Görkem Çolak, Emel Ürper, Sedef Cem, Candaş Yeter, Enes Uğuz, Sercan Akman

Organize Sanayi Bölgeleri Komisyonu:
Kazım Umdular, Özge Çelik Özoğul, Kamil Taşal, Volkan Koçanalı, Uygar Kanmış, Ulaş Ismail Şenol, Hüsnü Boztepe, Erdem Öksüz

İleri Yaş Çalışmaları Komisyonu:
Abdulvahap Batıhan, Seyhan Müşerref Kuralı, Metin Kıral, Orhan Berber, Gökalp Erhan Güzel, Tülay Horosan, Melda Erbaykent, Yusuf Mert, Mustafa Öztürk
 

Editör: Tutku İç