İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın teşvik ve direktifleri, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi’nin koordinesi, İlçe kaymakamları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yönetiminde oluşturulan ROBOKOD İzmir Bilişim ve Kodlama Şenliği açılışı yapıldı. 

Açılış sonrası Valimiz ve İl Milli Eğitim Müdürü Tire standını gezerek projeler konusunda öğrencilerden bilgi aldılar.
ROBOKOD Projesi çalışmalarının başladığı ilk günden bu yana desteklerini esirgemeyen Tire Kaymakamı Vural Karagül, projenin açılış gününde de İlçe Ekibini yalnız bırakmadı. 

Öğrencilerin hazırladığı projeler ile tek tek ilgilenen Kaymakam Karagül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu’na ve ekibine teşekkür etti.

Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu’nun yönetimi ve çabaları ile Tire’den 16 okul, 20 öğretmen, 28 proje, 56 proje sunumunda görev yapacak öğrenci ve 60 katılımcı öğrenciden oluşturulan ROBOKOD Ekibinin standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aydın Yüzbaşıoğlu proje ekibinin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi, “Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Robokod şenliklerinde göstermiş olduğunuz gayret, özveri, emek ve takım çalışması takdire şayan. Her zamanki gibi Tire farkını ortaya koyduğunuz. İyi ki varsınız. İyi ki sizler ile çalışıyorum Hepinize tek tek teşekkür ederim.” dedi.

YKS MARATONU YARIN BAŞLIYOR YKS MARATONU YARIN BAŞLIYOR

Editör: Tutku İç